Wernisaż wystawy fotografii Pawła Garczyńskiego pt. „Skrzydlaci przyjaciele z Wyspy Man”

21 marca 2024 roku, pierwszego dnia wiosny, odbyło się oficjalne otwarcie wystawy fotografii Pawła Garczyńskiego. Podczas wernisażu zostały zaprezentowane 52 zdjęcia ptaków. Zebrani na miejscu goście docenili wprawne oko autora oraz cierpliwość, którą autor musiał się wykazać podczas fotografowania ruchomych i płochliwych obiektów. Wystawa była także okazją do wspólnego spotkania dla pracowników Biblioteki Wojewódzkiej. W tle rozbrzmiewały śpiewy skrzydlatych przyjaciół, co pozwoliło wszystkim się zrelaksować i wczuć w klimat wydarzenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się sokoły wędrowne. Zebrani zgodzili się z głównym przesłaniem autora który zachęca wszystkich do ochrony przyrody następującymi słowami: „Oglądaj, podziwiaj, poznawaj i nie niszcz”.

Tego samego dnia, lecz nieco później, czytelnię odwiedziła także grupa 5-cio i 6-cio latków „Jowiszanie” z Przedszkola Galileo w Poznaniu. Dzieci przyniosły ze sobą ptaszki z włóczki, które wcześniej własnoręcznie wykonały na zajęciach „Wiosna z bajkowozem”. Milusińscy zwrócili szczególną uwagę na sowy i rybołowy. Podczas tej wizyty grupa dowiedziała się jakie odgłosy wydają poszczególne ptaki. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w głośne dźwięki wydawane przez sowę płomykówkę i z dumą zgodnie stwierdziły, że wcale się jej nie boją 🙂

Wszyscy opuścili czytelnię w dobrych nastrojach.

Autorzy zdjęć: Julia Borkowska-Kulczak, Katarzyna Chwistek, Krystyna Dąbrowska, Marta Orłowska, Anna Sabiłło