Konferencja „Kultura czytania 2023” - zaproszenie

napis i grafika w zielonych odcieniach konferencja kultura czytania oraz data konferencji, z góry ciemniejszy pasekW tym roku wracamy z ogólnopolską konferencją Kultura czytania. Konferencja odbędzie się w Poznaniu, w hotelu IOR, w dniach 11-12 października 2023.

Historia

Pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku, a druga w 2017. W gronie uczestniczących osób są bibliotekarki i bibliotekarze ze wszystkich typów bibliotek, animatorki i animatorzy kultury, nauczycielki i nauczyciele. Celem konferencji jest szerokie spojrzenie na słowo, tekst w wielu jego kontekstach i mariażach z innymi dziedzinami sztuki. Chcemy odświeżać spojrzenie na tekst, zainspirować ludzi pracujących z tekstem, pokazać nowe zjawiska. Gośćmi dwóch poprzednich edycji byli m. in.: prof. Piotr Śliwiński, poetka i krytyczka Agnieszka Hamkało, Ewelina Surniak z Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, tłumacz Tomasz Pindel, dyrektor Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej Michał Traczyk

Co będzie?

W tym roku chcemy skupić się na procesie czytania, zagadnieniu promocji czytania, kreatywnym podejściu do języka o wpływie tych wszystkich zjawisk na rozwój człowieka.

Będziemy rozmawiać z twórczyniami czasopism dla dzieci, wydawcami książek dla dzieci i młodzieży, pisarkami, pisarzami o tym jak pisze się dla dzieci, żeby chciały czytać. Zapytamy specjalistów o język, który wyraża się w ilustracjach, słowach, myśleniu i pisaniu. Interesuje nas słowo pod wszelkimi postaciami.

Będzie czas na wysłuchanie prelekcji, aktywności podczas zajęć warsztatowych, na aktywności  dla ciała i umysłu w postaci sesji gongów i mis tybetańskich.

Przewidujemy bezpośredni kontakt z książkami na stoiskach wydawców.

Niebawem program, który ciągle ulega przemianom, aby powstał najlepszy dla Państwa zestaw – praktyczny, ale i niosący powiew nowości i zaskoczeń.

Przewidujemy udział z noclegiem i bez noclegu, zapisy na poszczególne warsztaty.

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Podstawowe informacje o konferencji

Termin: 11-12 października 2023 r.

Miejsce: Hotel IOR, ul. Węgorka 20, Poznań

Adresaci: bibliotekarki, bibliotekarze z różnych typów bibliotek, animatorki, animatorzy

Prelekcje, warsztaty, panel

Dwie opcje udziału: z noclegiem i bez noclegu