18 / 12 / 23

KOKARDY I ROGATYWKI

Zapraszamy 27 grudnia 2023 roku o godzinie 17.00 do Biblioteki Wojewódzkiej, przy ulicy Prusa 3 w Poznaniu, na wernisaż i performatywne czytanie czterech mini słuchowisk.

Baner reklamujący wydarzenie. Napisy: Kokardy i rogatywki, Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.; logotypy: Poznań, WSN, WBPiCAK,

KOKARDY I ROGATYWKI, czyli opowieść familijna o tym, jak Channa, podróżniczka w czasie, Franek, który znał mowę ptaków, Jadwiga, która widziała inaczej i Maria Teresa, która potrafiła w kuchni wyczarować niebo, pomogli wygrać Powstanie Wielkopolskie.
Opowieść zainspirowały warsztaty literacko-plastyczne z uczniami: Zespołu Szkół przy Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, dzieci z dysfunkcją wzroku z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, oraz harcerkami i harcerzami z 100 Poznańskiej Drużyny Harcerzy imienia generała Stanisława Maczka.

KOKARDY I ROGATYWKI to projekt łączący fragmenty pamięci, doświadczeń i wrażliwości różnych pokoleń. Przeciwdziała wykluczeniu poprzez wspólne działanie.
Wydarzenie jest dostępne dla osób z dysfunkcją wzroku.

KOKARDY I ROGATYWKI to dalsza część „POCZTÓWEK DŹWIĘKOWYCH Z POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO” sprzed dwóch lat,


Organizator – Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych dzięki grantowi Wydziału Kultury Miasta Poznania i Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury.
Partner – Cyryl
Współpraca – CK Zamek

Tekst – Paweł Kamza
Oprawa plastyczna – Iza Kolka
Rysunki – dzieci i młodzież z Zespołu Szkół przy Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, dzieci z dysfunkcją wzroku z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, oraz z 100 Poznańskiej Drużyny Harcerzy im. generała Stanisława Maczka
Oprawa muzyczna – Hubert Wińczyk
Opowiadać będą: Barbara Krasińska i Paweł Kamza

Wstęp wolny.
ZAPRASZAMY!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: