20 / 10 / 22

„Jeżyce w sztambuchu” – ciekawe warsztaty dla seniorów

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprasza seniorów kochających historię, a zwłaszcza dzieje poznańskich Jeżyc na dwa spotkania z cyklu „Jeżyce w sztambuchu”.

Już 6 października 2022 w Jeżyckim Centrum Kultury na ul. Jackowskiego 5/7 o godzinie 17.00 odbędzie się warsztat dziennikarski, który zrealizuje Anna Dolska – redaktor naczelna gazety „my 60+” – dla 15-osobowej grupy seniorów. Uczestnicy będą mieli możliwość opanowania sztuki dziennikarskiej i praktycznego jej wykorzystania podczas pisania swoich wspomnień dotyczących życia codziennego na Jeżycach. Udoskonalą sprawność językową, rozbudzą swoją kreatywność i poczucie tożsamości lokalnej. W trakcie zajęć seniorzy dowiedzą się jak redagować tekst, aby potem spisać swoje wspomnienia, przedstawiające codzienne życie w dzielnicy przez dekady. Najciekawsze zostaną nagrodzone i opublikowane w czasopiśmie „my 60+”, a także w „Panoramie Wielkopolskiej Kultury” wydawanej przez wojewódzką bibliotekę.

Warsztat historyczny poświęcony historii Jeżyc poprowadzi doktor Marek Rezler – regionalista, autor wielu publikacji poświęconych Wielkopolsce. Spotkanie odbędzie się 20 października 2022 o godzinie 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu na ul. Prusa 3. Uczestnicy będą mieli okazję do konfrontacji i poszerzenia swojej wiedzy o fakty historyczne związane z Poznaniem i historią Jeżyc.

Cykl spotkań pt. „Jeżyce w sztambuchu” stanowi część rocznego projektu „Jeżyce – literacki fyrtel Poznania”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

plakat promujący wydarzenia, tekst jak w artykule; grafika: jesienne liście i kilka książek

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: