Bibliotekarze w gry grają… Cz. 1.

plansza do gry, na niej karty i pionki do gry; teksty: Bibliotekarze w gry grają cz. I Gry planszowe w bibliotece. Wielkie nadzieje, czy jeszcze większe rozczarowanie? Webinar 17 kwietnia godz. 10-12Gry planszowe w bibliotece. Wielkie nadzieje, czy jeszcze większe rozczarowanie?

Nie ma już chyba dzisiaj osoby, która nie słyszała o „renesansie” gier planszowych. O tym, że gry wróciły pod strzechy i zupełnie nie przypominają klasycznego chińczyka, czy grzybobrania. Ale co tak naprawdę oznacza ten „renesans” i czy rzeczywiście cały czas trwa?

Zapraszamy Państwa na webinarowe spotkanie z Marcinem Białeckim, który nie tylko skupi się na grach bez prądu, ale również podpowie, co zrobić, aby skutecznie zainstalować je u siebie w bibliotece.

Jakie wyzwania stoją przed bibliotekarzami, którzy chcieliby w swojej placówce zainstalować planszówki?

Jak rozróżnić poszczególne gry i odnaleźć się w tym potężnym, różnorodnym rynku?
A przede wszystkim, od czego zacząć?

Na te i inne pytania postaramy się wspólnie odpowiedzieć. Jak sam prelegent podkreśla:
„gry planszowe dla bibliotekarzy mogą być zarówno prawdziwym błogosławieństwem, jak i zupełnym przekleństwem, dlatego tak ważne jest poznanie rynku przed zanurzeniem się w jego odmęty”.

Adresaci:

szkolenie skierowane jest do bibliotekarek i bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa wielkopolskiego

mężczyzna w stroju gimnastycznym stoi na macie trzymając w wyciągniętych rękach książkiProwadzący:

Marcin Białecki – księgarz, szkoleniowiec, mąż stanu, działkowiec. 3 z tych określeń są prawdziwe. A ja mam przyjemność być księgarzem w prawdopodobnie najbardziej kameralnej księgarni w Wielkopolsce. Wszyscy stali bywalcy Bookowskiego na Jeżycach wiedzą, że uwielbiam rozmawiać o książkach i narzekać na rynek wydawniczy. Od kilku lat (z przerwą!) szkolę księgarzy i bibliotekarzy z zakresu literatury gatunkowej, social marketingu, osobistych technik sprzedażowych i popkultury. I bardzo, bardzo lubię to robić.

(fot. Iwona Styperek)

Termin: 17 kwietnia 2024 r., godz. 10.00-12.00
Forma: on-line
Miejsce: platforma ClickMeeting