wydarzenie archiwalne
termin: 28 lutego
miejsce: Biblioteka Raczyńskich, Poznań

Strony fotografii: spotkanie z Mateuszem Sadowskim

Na ciemnozielonym materiale leży książka z czarną okładką. Na okładce widoczny tytuł w kolorze ciemnozielony: A cave carved in the shape of a waking person. Z prawej strony grafiki jednolite, czarne tło. Na tle białe loga Stron fotografii, WBPiCAK w Poznaniu oraz Biblioteki Raczyńskich.

28.02.2024, g. 18:00
Filia Sztuki Biblioteki Raczyńskich
pl. Wolności 19, Poznań
Wydarzenie FB

Gościem kolejnych Strony fotografii będzie Mateusz Sadowski. Artysta opowie m.in. o pracy nad swoją najnowszą publikacją wydaną przez Disastra Publishing pt. „Jaskinia wyrzeźbiona w kształcie budzącej się osoby”, która powstała w oparciu o film eksperymentalny pod tym samym tytułem. W skład książki wchodzi 271 kadrów z filmu, które podczas wertowania stron nabierają charakteru animacji poklatkowej.
Twórca opowie też o związkach swoich filmów animowanych z innymi rodzajami działań artystycznych oraz o wyzwaniach malarsko-pisarskich, które mu ostatnio towarzyszą.

Mateusz Sadowski – autor filmów animowanych, fotografii, obiektów i instalacji. Ukończył Fotografię (2007) oraz Intermedia (2010) na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończył Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie oraz uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2018). Zwycięzca konkursu Samsung Art Master 2010. Laureat stypendium MKiDN “MŁODA POLSKA 2012”. Laureat nagrody Chris Frayne Award for Best Animated Film na Ann Arbor Film Festival 2016. Stypendysta MKiDN w 2022 roku. Autor książki Reflex Wander (Disastra Publishing, 2022).
Współpracuje z Galerią Stereo.


„Strony fotografii” to cykl spotkań, w ramach którego zaproszone osoby związane z fotografią opowiadają o różnych jej stronach, dzieląc się m.in. swoimi książkowymi inspiracjami. Cykl jest organizowany we współpracy Biblioteki Raczyńskich z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: