OTWARTA PRACOWNIA FOTOGRAFII: Stado Prusa – spotkanie i oprowadzanie
21.02.2023, godz. 18:00, galeria WBPiCAK (parter), ul. Prusa 3 Poznań

W ramach OTWARTEJ PRACOWNI FOTOGRAFII serdecznie zapraszamy na spotkanie z członkami Stada Prusa*, których wystawę Stado Prusa – Koniec mitu można aktualnie oglądać w naszej galerii WBPiCAK. Porozmawiamy o tym jak działali, jaką rolę odgrywała dla nich fotografia i skąd wziął się „mit” Stada (i czy to jego oficjalny koniec?). Zobaczymy także wspólnie wystawę, która prezentuje ich archiwalne prace i dokumentacje działań.
Stado Prusa tym razem reprezentować będą: Paweł Kula, Marek Noniewicz (i być może inni).
* Stado Prusa to nieformalna grupa twórców skupionych wokół fotografii, która tworzyła w latach 1999-2001, początkowo w mieszkaniu przy ul. Prusa 2/9, następnie przy ul. Za bramką, a pod koniec w warsztacie („WahrStadt”) przy ul. Engeströma w Poznaniu. Grupę współtworzyli/ły: Marek Noniewicz, Maciej Krych, Paweł Kula, Krzysztof Cyś-Nowak, Karolina „Koka” Stelmach, Sławomir Decyk, Konrad Smoleński, Cezary Hładki, Krzysztof Dąbrowski, Marcin Nowicki, Przemysław „Dziadek” Przybylski.
W kręgu Stada pojawiali/ły się gościnnie m.in.: Iza Królik, Agnieszka Wajzer, Agnieszka Serbińska, Joanna Pawłowska, Wojciech Hoffmann.
Wstęp wolny, bez zapisów.