wydarzenie archiwalne
termin: 21 lutego
miejsce: Poznań

OTWARTA PRACOWNIA FOTOGRAFII: Stado Prusa – spotkanie i oprowadzanie

21.02.2023, godz. 18:00, galeria WBPiCAK (parter), ul. Prusa 3 Poznań

Zdjęcie promujące spotkanie Otwartej Pracowni Fotografii z członkami grupy Stado Prusa. Zdjęcie-polaroid przedstawia grupę ośmiu mężczyzn z grupy Stado Prusa na tle białej ściany wypełnionej czarno-białymi fotografiami, na podłodze po lewej stronie stoi mały stary telewizor. Trzech mężczyzn siedzi na szarej kanapie, pozostali stoją wokół nich w różnych pozach, jeden schyla się do siedzących osób.

W ramach OTWARTEJ PRACOWNI FOTOGRAFII serdecznie zapraszamy na spotkanie z członkami Stada Prusa*, których wystawę Stado Prusa – Koniec mitu można aktualnie oglądać w naszej galerii WBPiCAK. Porozmawiamy o tym jak działali, jaką rolę odgrywała dla nich fotografia i skąd wziął się „mit” Stada (i czy to jego oficjalny koniec?). Zobaczymy także wspólnie wystawę, która prezentuje ich archiwalne prace i dokumentacje działań.

Stado Prusa tym razem reprezentować będą: Paweł Kula, Marek Noniewicz (i być może inni).

* Stado Prusa to nieformalna grupa twórców skupionych wokół fotografii, która tworzyła w latach 1999-2001, początkowo w mieszkaniu przy ul. Prusa 2/9, następnie przy ul. Za bramką, a pod koniec w warsztacie („WahrStadt”) przy ul. Engeströma w Poznaniu. Grupę współtworzyli/ły: Marek Noniewicz, Maciej Krych, Paweł Kula, Krzysztof Cyś-Nowak, Karolina „Koka” Stelmach, Sławomir Decyk, Konrad Smoleński, Cezary Hładki, Krzysztof Dąbrowski, Marcin Nowicki, Przemysław „Dziadek” Przybylski.
W kręgu Stada pojawiali/ły się gościnnie m.in.: Iza Królik, Agnieszka Wajzer, Agnieszka Serbińska, Joanna Pawłowska, Wojciech Hoffmann.

Wstęp wolny, bez zapisów.

Link do wydarzenia FB

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: