termin: 13 czerwca
miejsce: Pix.house, Poznań

Między Zdjęciami: spotkanie z Tomkiem Kamińskim

Grafika promująca spotkanie z Tomkiem Kamińskim.

13.06.2026, g. 12:00
Pix.house, ul. Głogowska 35a Poznań
prowadzący: Adam Jastrzębowski
wydarzenie FB
więcej informacji

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Między Zdjęciami”, współorganizowanego z Fundacją Pix.house.

Z Tomkiem Kamińskim, byłym fotoreporterem poznańskiej „Gazety Wyborczej”, porozmawiamy o tym, jak wyglądała fotografia prasowa i praca w gazecie na przełomie lat 90. i dwutysięcznych, oraz o tym, jak udało mu się dostać do zawodu (choć z wykształcenia jest technologiem drewna). Zapytamy również o jego najważniejsze zdjęcia – te nagradzane i te, które najbardziej zapadły mu w pamięć.


Tomasz Kamiński – poznański fotograf i fotoreporter, przez lata związany z lokalnym oddziałem „Gazety Wyborczej”. Laureat wielu konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Wielkopolska Press Photo czy też Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej.

Partnerzy: Fotopolis, Kwartalnik Fotografia

Spotkanie realizowane są w ramach projektu „Miejsce dla Fotografii – cykl edukacyjnych działań wspólnych” i stanowią podwalinę do działań wokół Archiwum Fotografii, nad którym pracują wspólnie Fundacja Pix.house i Dział Sztuk Wizualnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Współfinansowanie: Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Mecenat: Aquanet

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: