Śladami Mistrzów
Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest twórcze przypomnienie sylwetek zasłużonych dla Fotografii wielkopolskich twórców i animatorów, którzy żyli i tworzyli na wielkopolskiej prowincji, byli częścią swoich społeczności, ale skalą swojego talentu i dokonaniami wykraczali poza to co lokalne. Realizacja tego zadania pozwoli na uratowanie zbiorów i pamięci po wybitnych twórcach oraz propagowanie ich dorobku i postawy twórczej rozumianej jako źródło inspiracji estetycznej ale także postawy zaangażowania w życie lokalnej społeczności. Fotografie współczesne inspirowane twórczością dawnych fotografów bedą stanowiły trzon głównej wystawy 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki zatytułowanej „Śladami mistrzów” kuratorowanej przez Bogusława Biegowskiego, ale wątek kultywowania tradycji pojawi się także w wielu innych Festiwalowych realizacjach.
Galeria „U Jezuitów” czynna codziennie do 29 października w godz.od 16-19

Poniżej link do audycji „Witaj Wielkopolsko” wyemitowanego 15 października br. w TVP3 Poznań. (patrz od: 01:19:52). Władysław Nielipiński opowiada o tym, jak pod wpływem pandemicznej rzeczywistości zmieniały się założenia głównej wystawy 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotograficznego im. Ireneusza Zjeżdżałki – „Śladami Mistrzów”. Na czym polega wyjątkowość projektu WBPiCAK na tle innych festiwalu fotograficznych. Jak prowincjonalni twórcy i animatorzy ruchu fotograficznego budują tożsamości swoich „małych ojczyzn”.
https://poznan.tvp.pl/
wywiad z Kuratorem wystawy „Śladami Mistrzów” – Bogusławem Biegowskim
Patronat honorowy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych.
