Wielkopolska Press Photo 2021

Wielkopolska Press Photo 2021

 

Protokół z obrad Jury konkursu fotograficznego „Wielkopolska Press Photo 2021″

Jury w składzie:
Karolina Jonderko
 – przewodnicząca,
Michał Sita,
Mateusz Kiszka (WBPiCAK w Poznaniu),
Aleksandra Polerowicz (WBPiCAK w Poznaniu),
Tobiasz Jankowiak (WBPiCAK w Poznaniu) – sekretarz,

po obejrzeniu 321 zdjęć pojedynczych i  989 zdjęć w 142 zestawach (razem – 1310 zdjęć) nadesłanych przez 84 autorów w sześciu kategoriach tematycznych, Jury postanowiło dokonać wyboru zdjęć do wystawy i przyznać następujące nagrody:

Główna nagroda – GRAND PRIX –  nie przyznano

W kategorii „Człowiek i jego pasje”:

ZESTAWY:
Nagroda: Jarosław Hemmerling „Nocne loty”
Wyróżnienia: nie przyznano
Akceptacja: Michał Adamski „Kobiety strajku”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Paweł Szott „Traktoriada”
Wyróżnienia: Justyna Olszewska „Astrofotograf, kaldera Las Canadas, Teneryfa”
Akceptacja: Łukasz Cynalewski „Białko przyszłości, Marek Lapis „Drag up your PRIDE”, Dawid Stube „,SIKSA”.

W kategorii „Życie codzienne”:

ZESTAWY:
Nagroda: nie przyznano
Wyróżnienie: nie przyznano
Akceptacja:  nie przyznano

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Przemek Błaszkiewicz „Zabijając czas”
Wyróżnienia: Michał Adamski „Powidok”
Akceptacja: Jarosław Hemmerling „Jacek”, Dariusz Madziński „Odwiedziny”

W kategorii „Wydarzenia”:

ZESTAWY:
Nagroda: nie przyznano
Wyróżnienia: nie  przyznano
Akceptacja: Marek Lapis „Uroczyste otwarcie Skweru Marii i Lecha Kaczyńskich w Poznaniu”, Jakub Rybicki „Protest kobiet”, Norbert Rzepka „Boże Ciało w Poznaniu”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Michał Adamski „Strajk kobiet”
Wyróżnienia: Michał Adamski „Obrona pomnika”
Akceptacja: Łukasz Cynalewski „Zatrzymanie lidera”, Vladyslav Gardash „Stop to Abortion”, Tomasz Kłuczyński „Bezpieczna granica”, Norbert Rzepka „Marsze antycovidowe w Poznaniu”, Paweł Śpiewak „Rycerz Chrystusa”, Michael Toporowski „Protest z okna”

W kategorii „Sport”:

ZESTAWY:
Nagroda: nie przyznano
Wyróżnienia: nie przyznano
Akceptacja: nie przyznano

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Dariusz Madziński „Pokonać samego siebie”
Wyróżnienie: Weronika Krawczuk „Waves lover”
Akceptacja: Magdalena Sobczak „Byle do brzegu”, Mateusz Sobierajski „Tall Bikes”

W kategorii „Przyroda i ekologia”:

ZESTAWY:
Nagroda: Łukasz Cynalewski „Powrót chomika”
Wyróżnienia: nie przyznano
Akceptacja: Artur Kucharczak „Nocne zjawy Żurawińca”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Łukasz Cynalewski „Na wilka obława”
Wyróżnienia: Justyna Olszewska „Erupcja Cumbre Vieja”
Akceptacja: Janusz Jurek „Wypoczynek”, Mikołaj Konkiewicz „Obcy”

W kategorii „Czas pandemii”:

ZESTAWY:
Nagroda: Jakub Rybicki „Pandemia śmieci”
Wyróżnienia: nie przyznano
Akceptacja: Przemek Błaszkiewicz „Covid story”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Dawid Stube „Covid-19”
Wyróżnienia: Przemek Błaszkiewicz „Szpital MTP”, Łukasz Cynalewski „Zerwany lockdown”,
Akceptacja: Adam Jastrzębowski „Do baru!”, Dawid Stube „Domowa kwarantanna”, Michael Toporowski „Performance”, Robert Woźniak „Boże Ciało”, Marek Zakrzewski „Amen”

 

KATALOG

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: