Wielkopolska Press Photo 2020 – wystawa pokonkursowa

Wielkopolska Press Photo 2020 - wystawa pokonkursowaProtokół z obrad Jury Konkursu Fotograficznego „Wielkopolska Press Photo 2020”
Jury w składzie:
Mariusz Forecki (fotoreporter) – przewodniczący, Anna Molter,  Tomasz Reiss, Władysław Nielipiński (WBPiCAK w Poznaniu), Mateusz Kiszka (WBPiCAK w Poznaniu) – sekretarz
po obejrzeniu 239 zdjęć pojedynczych i 1021 zdjęć w 141 zestawach (razem – 1260 zdjęć) nadesłanych przez 67 autorów w sześciu kategoriach tematycznych postanowiło dokonać wyboru zdjęć do wystawy i przyznać nagrody finansowe ufundowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w wysokości:
główna nagroda – 2000 zł,
nagroda za najlepszy zestaw w każdej kategorii – 1000 zł,
nagroda za najlepsze zdjęcie pojedyncze w każdej kategorii – 500 zł,
a także wyróżnienia – albumy fotograficzne ufundowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Pix House
Do pokonkursowej wystawy Jury zaakceptowało 30 zdjęć pojedynczych i 29 zestawów 29 autorów.
NAGRODY OTRZYMUJĄ:
Główna nagroda – GRAND PRIX –  Agnieszka Maruszczyk „Chłopięcy dziennik z izolacji”
W kategorii „Człowiek i jego pasje”
ZESTAWY:
Nagroda: Marcin Drab „Korowód św. Mikołaja”
Wyróżnienie: Michał Adamski „Obraz”
Akceptacja: Piotr Robakowski „Stado Ogierów”
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Agnieszka Maruszczyk Anioł w miasteczku
Wyróżnienia: Paulina Ratajczyk Wędkarz, Marcin Walewicz Warcabista
Akceptacja: Łukasz Cynalewski Manewry tęczy, Agnieszka Maruszczyk Włodzimierz Naumiuk artysta ludowy z Kaniuk, Dawid Stube Zuzanna,  Janusz Witt Skoki spadochronowe
W kategorii „Życie codzienne”
ZESTAWY:
Nagroda: Maurycy Polewski, „Mój Fyrtel”
Wyróżnienie: Tadeusz Korach, „Lecznica”
Akceptacja:  Dawid Stube „Garderoba”, Karol Szymkowiak „Łukasz Jurewicz”, Robert Woźniak „Siostra Józefa”, Dariusz Madziński, „Wakacje w czasie pandemii”
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Łukasz Cynalewski, Uber – zmęczenie
Wyróżnienia: Andrzej Dragan Dwóch woźniców, Marcin Sudak bez tytułu
Akceptacja: Marek Jóźków Odpoczynek, Sebastian Uciński Pod księżycem
W kategorii „Wydarzenia”
ZESTAWY:
Nagroda: Marek Zakrzewski „Perun”
Wyróżnienia: Karol Szymkowiak „Imperium wkrótce upadnie”, Łukasz Cynalewski „Ostatni targ”
Akceptacja: Maurycy Polewski „Strajk Kobiet”
Nagroda pozaregulaminowa Organizatora: Łukasz Cynalewski „Demonstracje”
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Wojciech Jachowski, Protestująca kobieta
Wyróżnienia: Michał Adamski Protest rolników, Marek Lapis Mariusz Błaszczak
Akceptacja: Michał Adamski Protest w Katedrze, Piotr Robakowski Protest kobiet w Gnieźnie
W kategorii „Sport”
ZESTAWY:
Nagroda: – nie przyznano
Wyróżnienia: Sebastian Uciński, „Chwile przed”, Dawid Tatarkiewicz, „Rola rąk w piłce nożnej”
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Dawid Stube Zawodnik
Wyróżnienie: Marta Szyszka Pływaczka
Akceptacja: Sebastian Uciński, W klatce
W kategorii „Przyroda i ekologia”
ZESTAWY:
Nagroda: Marek Lapis „Operacja kła słonia Ninio w poznańskim zoo”
Wyróżnienia: Marek Zakrzewski, „Nielegalny transport”, „Requiem dla Warty”
Akceptacja: Rafał Pozorski, „Obóz dla klimatu”
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Łukasz Cynalewski, Wojna o pumę
Wyróżnienia: Marcin Kłujsza Miasto, Małgorzata Ziemska Szczęśliwa wieś Bedlewo
W kategorii „Czas pandemii”
ZESTAWY:
Nagroda: Robert Woźniak, „Kościół w kwarantannie”
Wyróżnienia: Zdzisław Siwik „Rok szkolny”, Piotr Robakowski „Pandemia – Gniezno”
Akceptacja: Łukasz Cynalewski „Dziennik koronawirusa”, „Zostań w domu”,  Marta Szyszka „Koronawirus”, Karol Budziński „Na pierwszej linii”, Marek Lapis „Czas Pandemii – zmiany !”
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda: Andrzej Dragan Zaskoczenie,
Wyróżnienia: Michał Adamski Boże Ciało, Dawid Stube Miłość w czasach zarazy
Akceptacja: Karol Budziński Lockdown, Łukasz Cynalewski Ewakuacja-zmęczenie, Andrzej Dragan Patrząc w niebo, Waldemar Stube Maseczki
Zdjęcia zakwalifikowane do wystawy
Michał Adamski „Obraz”, Protest w Katedrze,  Boże Ciało, Protest rolników
Karol Budziński „Na pierwszej linii”, Lockdown,
Łukasz Cynalewski „Demonstracje”, „Ostatni targ”, „Dziennik koronawirusa” , „Zostań w domu” , Manewry tęczy, Uber – zmęczenie, Wojna o pumę, Ewakuacja-zmęczenie
Marcin Drab „Korowód św. Mikołaja”
Andrzej Dragan Dwóch woźniców, Patrząc w niebo, Zaskoczenie
Wojciech Jachowski, Protestująca kobieta
Marek Jóźków Odpoczynek
Marcin Kłujsza Miasto
Tadeusz Korach, „Lecznica”
Marek Lapis „Czas Pandemii – zmiany !”, „Operacja kła słonia Ninio poznańskim zoo”, Mariusz Błaszczak
Dariusz Madziński, „Wakacje w czasie pandemii”
Agnieszka Maruszczyk „Chłopięcy dziennik z izolacji”, Włodzimierz Naumiuk artysta ludowy z Kaniuk, Anioł w miasteczku
Maurycy Polewski, „Mój Fyrtel”, „Strajk Kobiet”
Rafał Pozorski, „Obóz dla klimatu”
Paulina Ratajczyk Wędkarz
Piotr Robakowski „Stado Ogierów”, „Pandemia – Gniezno”, „Protest kobiet w Gnieźnie”
Zdzisław Siwik „Rok szkolny”
Dawid Stube „Garderoba”, Zuzanna, Zawodnik, Miłość w czasach zarazy,
Waldemar Stube Maseczki
Marcin Sudak bez tytułu
Karol Szymkowiak „Łukasz Jurewicz”, „Imperium wkrótce upadnie”
Marta Szyszka „Koronawirus”, Pływaczka
Dawid Tatarkiewicz, „Rola rąk w piłce nożnej”
Sebastian Uciński „Chwile przed”, W klatce, Pod księżyce,
Marcin Walewicz Warcabista
Janusz Witt Skoki spadochronowe
Robert Woźniak „Siostra Józefa”, „Kościół w kwarantannie”
Marek Zakrzewski „Perun”, „Nielegalny transport”, „Requiem dla Warty”
Małgorzata Ziemska „Szczęśliwa wieś Bedlewo”

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: