Wielkopolska Press Photo 2016

„Wielkopolska Press Photo 2016” - wyniki„Wielkopolska Press Photo 2016” – wyniki

Protokół z obrad Jury                                                  Poznań, 4.11.2016.

Jury w składzie:
Marek Lapis (fotoreporter prasowy) – przewodniczący
Mariusz Forecki (fotoreporter)
Jerzy Mianowski (SPL)
Władysław Nielipiński (WBPiCAK w Poznaniu)
Mateusz Kiszka (WBPiCAK w Poznaniu) – sekretarz

po obejrzeniu 238 zdjęć pojedynczych i 924 zdjęć w 134 zestawach (razem – 1162 zdjęcia) nadesłanych przez 75 autorów, w pięciu kategoriach tematycznych, postanowiło dokonać wyboru zdjęć do wystawy i przyznać nagrody finansowe ufundowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, i Stowarzyszenie Prasy Lokalnej oraz nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez pozostałych współorganizatorów i partnerów organizacyjnych.

Nagrody: Główna nagroda – 2000 zł
I nagroda za najlepszy zestaw w każdej kategorii – 1000 zł,
I nagroda za najlepsze zdjęcie pojedyncze w każdej kategorii – 500 zł,
Wyróżnienia: 
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – album fotograficzny pt. „Cztery pory roku…”
Stowarzyszenie Prasy Lokalnej –  finansowe (100 zł)
pix house – album fotograficzny,
Foto Staszyszyn – usługa fotograficzna (wywołanie zdjęć w formatach 18×24 lub 20×30) o wartości 200 zł,
Fotoma s.c.– usługa fotograficzna (Wydruk na płótnie naciągnięty na blejtram)
Biblioteka Powiatowa w Kępnie – album fotograficzny
Stowarzyszenie Euro-Art. Kępno – album fotograficzny,
Wielkopolski Związek Artystów Plastyków – album fotograficzny,
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski – album fotograficzny,
Krotoszyńska Biblioteka Publiczna w  Krotoszynie – nagr. rzeczowa o wartości 100 zł
Bibliteka Publiczna Miasta Gniezno – album fotograficzny,
Andre Abrasive Articles – album fotograficzny,
Burmistrz Miasta Września – album fotograficzny z cyklu „Kolekcja wrzesińska”
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu – zorganizowanie wystawy indywidualnej w wybranej filli Biblioteki
Muzeum Stanisława Staszica w Pile – album fot.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn  – nagr. rzeczowa o wartości 100 zł
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu – album fotograficzny,
Zdunowski Ośrodek Kultury – nagr. rzeczowa o wartości 100 zł
nagroda specjalna przewodniczącego jury Marka Lapisa – album fotograficzny
Nominacja przewodniczącego jury Marka Lapisa do tytułu „Wielkopolskie Zdjęcie Roku”

Nagrody otrzymują:

Dwie główne nagrody (WBPiCAK): – Paweł F. Matysiak „Czarny marsz”, Adrian Wykrota „Prezydent”

W kategorii „Człowiek i jego pasje”

– zestawy:
I Nagroda (WBPiCAK) – Luiza Stosik-Turek „Kinomani”
Wyróżnienie – Łukasz Gdak „Niewidzialne” (Bibliteka Publiczna Miasta Gniezno)
Wyróżnienie – Artur Pławski „Widzowie” (Andre Abrasive Articles)
– zdjęcia pojedyncze:
I Nagroda (WBPiCAK) – Aneta Kuehn „Nostalgia”
Wyróżnienie – Agata Maj, „Opiekun drzew” (Foto Staszyszyn)
Wyróżnienie – Waldemar Stube „Sztywny Pal Azji” (Burmistrz Miasta Września)
W kategorii „Życie codzienne”
– zestawy:
I Nagroda (WBPiCAK) – Artur Pławski „Melancholia dorastania”
Wyróżnienie – Adrian Wykrota „Tabu” (Muzeum Stanisława Staszica w Pile)
– zdjęcia pojedyncze:
Dwie I Nagrody – Łukasz Gdak „Lewitacja” (WBPiCAK),  Andrzej Dobosz „Pierwszy kontakt” (SPL)
Wyróżnienie – Paweł F. Matysiak „Deszcz” (BPMiG w Gostyniu)
Wyróżnienie – Barbara Sinica „Styczeń w Lizbonie” (KBP w  Krotoszynie)
Wyróżnienie – Dawid Stube „Porodówka” (BPMiG Wolsztyn)
Wyróżnienie – Artur Kucharczak „85-lecie” (BP w Kępnie)
Wyróżnienie – Bartłomiej Busz „Odpoczynek na dwa sposoby” (Pix.house)
W kategorii „Wydarzenia”
– zestawy:
I Nagroda (SPL) – Marek Zakrzewski „1956-2016 Rocznica w cieniu podziałów
Wyróżnienie – Marek Zakrzewski „W samo południe” (Burmistrz Miasta Września)
Wyróżnienie – Jakub Kaczmarczyk „Wieniawski” (WZAP)
– zdjęcia pojedyncze
I Nagroda (SPL) – Michał Adamski „Czarny poniedziałek” (Nominacja przez przew. jury do tyt. „Wlkp Zdj.Roku”)
Wyróżnienie – Barbara Sinica „Kolizja – ślub” (ZPKWW)
Wyróżnienie – Adrian Wykrota „Posnania” (ZOK)
Wyróżnienie – Marek Zakrzewski „Manifestacja nowoczesnego patriotyzmu, 14.04.2016” (Euro-Art. Kępno)
W kategorii „Sport”
– zestawy:
I Nagroda  (SPL) – Artur Kucharczak „Mistrzostwa Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów U15 i U17”
Wyróżnienie – Łukasz Cynalewski „Nocne piekło – Runmagedon” (SPL)
Wyróżnienie – Wojciech Robakowski „Tour de Pologne” (SPL)
Wyróżnienie – Paweł F. Matysiak „Strefa kibica” (SPL)
– zdjęcia pojedyncze:
Wyróżnienie – Andrzej Dobosz „Super-Human-be-stronger” (SPL)
Wyróżnienie – Artur Kucharczak „Bałtyk – Kakonosze Tour” (SPL)
W kategorii „Przyroda i ekologia”
– zestawy:
 Wyróżnienie – Kamil Figas „Meteoryt” (ZPKWW)
– zdjęcia pojedyncze:
I Nagroda (WBPiCAK) – Łukasz Gdak „Światy równoległe”
Wyróżnienie – Andrzej Dobosz „Las wirtualny” (Burmistrz Miasta Września)
Wyróżnienie – Tomasz Kuehn „Drzewo” (Fotoma)
Wyróżnienie – Wojciech Robakowski  „Rumunia” (nagr. spec. przew.  jury) (ZPAF)
Do pokonkursowej wystawy Jury zakwalifikowało 39 zdjęć pojedynczych i 21 zestawów 28 autorów.
Zdjęcia pojedyncze zakwalifikowane do wystawy:
Człowiek i jego pasje
Aneta Kuehn „Nostalgia”
Agata Maj „Opiekun drzew”
Waldemar Stube „Sztywny Pal Azji”, „Strongmeni”
Adam Jastrzębowski „Jump Arena”
Stepan Rudyk „Sport w Turcji”
Przyroda i ekologia
Łukasz Gdak „Światy równoległe”
Andrzej Dobosz „Las wirtualny”
Tomasz Kuehn „Drzewo”
Wojciech Robakowski  „Rumunia”, „Fabryka robaków”
Michał Adamski „Bez tytułu”
Luiza Stosik-Turek „Śródka”
Wojciech Nawrocki „Wilcze abstrakcje1”
Waldemar Stube “Podwórko”
Sport
Andrzej Dobosz „Super-Human-be-stronger”
Artur Kucharczak „Bałtyk – Kakonosze Tour”
Waldemar Stube „Rzut wolny”
Wojciech Robakowski „Tour de Pologne”
Wydarzenia
Michał Adamski „Czarny poniedziałek”
Barbara Sinica „Kolizja – ślub”
Adrian Wykrota „Posnania”, „Behemoth”, Czarny Protest”
Marek Zakrzewski „Manifestacja nowoczesnego patriotyzmu, 14.04.2016”
Łukasz Cynalewski „Znów płonie młyn
Dawid Stube „Manifestacja”
Luiza Stosik-Turek „Wiosna”
Życie codzienne
Łukasz Gdak „Lewitacja”
Andrzej Dobosz „Pierwszy kontakt”
Paweł F. Matysiak „Deszcz”, „Praca”
Barbara Sinica „Styczeń w Lizbonie”
Dawid Stube „Porodówka”
Artur Kucharczak „85-lecie”
Bartłomiej Busz „Odpoczynek na dwa sposoby”
Elżbieta Adamska „Życie Codzienne w Gruzji”
Marcin Drab „Czerniejewo – pochód”
Marcin Lesisz „The camel man”
zestawy zakwalifikowane do wystawy:
Człowiek i jego pasje
Luiza Stosik-Turek „Kinomani”
Łukasz Gdak „Niewidzialne”
Artur Pławski „Widzowie”
Bartłomiej Busz „Sasha Boole”
Marcin Drab „Cross Project”
Artur Kucharczak „Wild Boars Elite”
Przyroda i ekologia
Kamil Figas „Meteoryt”
Łukasz Boch „Było sobie życie”
Sport
Artur Kucharczak „Mistrzostwa Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów U15 i U17”
Łukasz Cynalewski „Nocne piekło – Runmagedon”
Wojciech Robakowski „Tour de Pologne”
Paweł F. Matysiak „Strefa Kibica”
Wydarzenia
Adrian Wykrota „Prezydent”
Paweł F. Matysiak „Czarny marsz”
Marek Zakrzewski „1956-2016 Rocznica w cieniu podziałów” , „W samo południe”
Jakub Kaczmarczyk „Wieniawski”
Anna Kłopocka „Wyklęci”
Życie codzienne
Artur Pławski „Melancholia dorastania”
Adrian Wykrota „Tabu”
Stepan Rudyk „Manekiny”

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: