Wielkopolska Press Photo 2014

Poznań 10.11.2014

Protokół z obrad Jury Konkursu Fotograficznego „Wielkopolska Press Photo 2014”

Jury w składzie:
Mindaugas Kavaliauskas (litewski fotoreporter prasowy) – przewodniczący
Mariusz Forecki (Agencja TAMTAM)
Jerzy Mianowski (SPL)
Władysław Nielipiński (WBPiCAK w Poznaniu) – sekretarz
po obejrzeniu 209 zdjęć pojedynczych i 1101 zdjęć w 152 zestawach (razem – 1310 zdjęć) nadesłanych przez 66 autorów, w pięciu kategoriach tematycznych, postanowiło dokonać wyboru zdjęć do wystawy i przyznać nagrody finansowe ufundowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Stowarzyszenie Prasy Lokalnej i Miejski Dom Kultury w Turku oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów organizacyjnych. Niezależne nagrody w postaci autorskich albumów fotograficznych przyznał także przewodniczący jury Mindaugas Kavaliauskas (album MK). Nagrody otrzymują:

Grand Prix (WBPiCAK) – 2000 zł + album MK – Adrian Wykrota za zestaw „Powrót”

Człowiek i jego pasje
– zestawy
I Nagroda – 1000 zł (MDK Turek) + album MK – Michał Adamski za zestaw „Ekstremalna Droga Krzyżowa”
– zdjęcia pojedyncze
I Nagroda – 500 zł (MDK Turek) – Artur Pławski za zdj. „Urban higline”
Wyróżnienie (BP Kępno) – Łukasz Cynalewski za zdj. „Gracze-3”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Mirosław Jurgielewicz za zdj „Pupile-1”
Wyróżnienie (ZAP oddz. Pń) – Marek Konon za zdj. „Przystanek Woodstock-3”

Życie codzienne
– zestawy
I Nagroda – 1000 zł (WBPiCAK) + album MK – Stepan Rudyk za zestaw „Poznaj sąsiada”
Wyróżnienie (Stow. Euro-Art. Kępno) – Łukasz Cynalewski za zestaw „Kamila”
Wyróżnienie (ZPKWW) + album MK – Andrzej Dobosz za zestaw „Pociąg do Unii”
Wyróżnienie (BPMiG Gostyń) – Michał Adamski za zestaw „Żeby żyło się lepiej”
Wyróżnienie (CK Śmigiel) – Artur Pławski za zestaw „Ostatni rok dzieciństwa”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Artur Pławski za zestaw „Awaria”
– zdjęcia pojedyncze (1 nagrody nie przyznano)
Wyróżnienie (ZPAF) – Franciszek Kupczyk za zdj. „Cud narodzin-5”
Wyróżnienie (KBP Krotoszyn) – Artur Pławski za zdj. „Dzień zamkowy-3”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Julia Raszczyńska za zdj. „Połączyło ich uczucie”
Wyróżnienie (ZPKWW) + album MK – Jakub Walczak za zdj. „Będzie lepiej”

Wydarzenia
– zestawy
 (1 nagrody nie przyznano)
Wyróżnienie finansowe – 500 zł (SPL) + album MK – Jarosław Wojciechowski za zestaw „Golgota picnic”
Wyróżnienie finansowe – 500 zł (SPL) + album MK – Jakub Markiewicz za zestaw „Pożegnanie”
Wyróżnienie finansowe – 500 zł (SPL) + album MK – Łukasz Cynalewski za zestaw „Romowie na bruk!”
Wyróżnienie – album MK – Dawid Stube za zestaw „Wielkopolskie Westerplatte”
– zdjęcia pojedyncze (1 nagrody nie przyznano)
Wyróżnienie finansowe – 500 zł (SPL) – Łukasz Cynalewski za zdj. „Szturm-2”
Wyróżnienie finansowe – 500 zł (SPL) – Marek Lapis za zdj. „Gender”
Wyróżnienie finansowe – 500 zł (WBPiCAK) + album MK – Marek Zakrzewski za zdj. „Ta ostatnia niedziela-2”

Sport
– zestawy

I Nagroda – 1000 zł (WBPiCAK) – Marek Zakrzewski za zestaw „Spartakiada-2”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Anna Kłopocka za zestaw „Awans”
Wyróżnienie (ZPKWW) + album MK – Bartłomiej Busz za zestaw „XVIII Pielgrzymka Biegowa”
– zdjęcia pojedyncze
I Nagroda – 500 zł (SPL) – Bartłomiej Busz za zdj. „Inas world cross”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Jakub Piasecki za zdj. „Dotknąć bohatera”
Wyróżnienie (Andre Abrasive Articles) – Jakub Piasecki za zdj. „Upadek-2”

Przyroda i ekologia
– zestawy

I Nagroda – 1000 zł (WBPiCAK) – Artur Pławski za zestaw „Wydobycie-2.0”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Mateusz Mocek za zestaw „Litoral Jeziora Dominickiego”
– zdjęcia pojedyncze
I Nagroda – 500 zł (WBPiCAK) – Marek Konon za zdj. „Przyroda i ekologia-2”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Michał Adamski za zdj. „Wielkopolska”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Mirosław Jurgielewicz za zdj. „Ratownicy”
Wyróżnienie (ZPKWW) – Artur Pławski za zdj. „Kres krajobrazu”

Do pokonkursowej wystawy Jury zakwalifikowało 38 zdjęć pojedyńczych i 28 zestawów 30 autorów.

Zdjęcia pojedyncze zakwalifikowane do wystawy:

Człowiek i jego pasje
Artur Pławski „Urban higline”, Jakub Walczak „Z miłości do ognia”, Łukasz Cynalewski „Gracze-3”, Marek Konon „Przystanek Woodstock-3”, Marek Lapis „Przystanek Woodstock-2”, Michał Adamski „Misterium”,  Michał Dogoda „Seniorzy-1”, Mirosław Jurgielewicz za zdj „Pupile-1”

Przyroda i ekologia
Artur Pławski „Kres krajobrazu”, Marek Konon „Przyroda i ekologia-2”, Michał Adamski „Wielkopolska”,  Mirosław Jurgielewicz „Ratownicy”

Sport
Andrzej Dobosz „Wolsztyniak-7”, Bartłomiej Busz „Inas world cross”, Jakub Piasecki „Dotknąć bohatera”,
Jakub Piasecki „Upadek-2”, Marek Lapis „Dwie strony medalu: zwycięstwo i porażka”, Paulina Olszak „Bokser”

Wydarzenia
Adrian Wykrota „Tulipan Leszek_Miller”, Łukasz Cynalewski „Szturm-2”, Marek Lapis „22 rocznica powstania Radia Maryja”, Marek Lapis „Gender”, Marek Zakrzewski „Ta ostatnia niedziela-2”, Michał Adamski “Otwarcie”, Paweł Władysław Płócienniczak „Pożar”, Piotr Nowak „My tu jesteśmy…”, Stanisław Żywica „…i_osiemnaście!”, Tomasz Kuehn „Las ognia”, Tomasz Kuehn „Nie dla wojny”

Życie codzienne
Artur Pławski „Dzień zamkowy-3”, Franciszek Kupczyk „Cud narodzin-5”, Jakub Walczak „Będzie lepiej”,
Julia Raszczyńska „Połączyło ich uczucie”, Marek Lapis „Komunia”, Marek Lapis „Wybory Miss OSP powiatu Kościańskiego-6”, Marek Zakrzewski „Pani Elżbieta-3”, Michał Adamski „Bez_tytyłu”, Tomasz Kuehn „Fotoplastikon”

zestawy zakwalifikowane do wystawy:

Człowiek i jego pasje
Bartosz Jankowski „Noc lodożerców”, Marek Zakrzewski „Cosplay”, Michał Adamski „Ekstremalna Droga Krzyżowa”, Michał Dogoda „Wspomnienia”

Przyroda i ekologia
Artur Pławski „Wydobycie-2.0”, Mateusz Mocek „Litoral Jeziora Dominickiego”

Sport
Anna Kłopocka „Awans”, Bartłomiej Busz „XVIII Pielgrzymka Biegowa”, Jakub Kruger „Patrioci – nowa drużyna”, Marek Zakrzewski „Spartakiada-2”, Piotr Nowak „Koniec sezonu”

Wydarzenia
Andrzej Dobosz „Teatr więźniów”, Dawid Stube „Wielkopolskie Westerplatte”, Jakub Markiewicz „Pożegnanie”, Jarosław Wojciechowski „Golgota picnic”, Łukasz Cynalewski „Romowie na bruk!”,
Paweł Jaskółka „Awantura o tęczę”

Życie codzienne
Adam Jastrzębowski „Migawki z Piątkowa”, Adrian Wykrota „Powrót”, Andrzej Dobosz „Dożynki”,
Andrzej Dobosz „Pociąg do Unii”,
Artur Pławski „Awaria”, Artur Pławski „Ostatni rok dzieciństwa”,
Dominik Wojciechowski „Zapomnieni”, Łukasz Cynalewski „Kamila”,
Michał Adamski „Żeby żyło się lepiej”, Piotr Nowak „Oddział D”,
Stepan Rudyk „Poznaj sąsiada”

 

KATALOG

Inauguracja:

  • od: 26-11-2014 do: 11-12-2014 Poznań – Wojewódzka Biblioteka Publiczna

Kolejne prezentacje:

  • od: 01-03-2015 do: 30-03-2015 Poznań – Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
  • od: 04-05-2015 do: 04-06-2015 Konin – Centrum Kultury i Sztuki
  • od: 07-06-2015 do: 13-07-2015 Golina – Dom Kultury w Golinie
  • od: 31-08-2015 do: 30-10-2015 Leszno – Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka
  • od: 03-10-2016 do: 30-10-2016 Ostrów Wielkopolski – Stowarzyszenie “Ocalić od zapomnienia”
  • od: 06-03-2020 do: 06-04-2020 Dopiewo – Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: