Dziecko 2014

Pokonkursowa; 80 plansz 50x70

Zdjecie przedstawia sześcioro dziewczynek ustawionych obok siebie według wzrostu. Dziewczynki stoją na polu w jesiennej aurze

IX Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej „Dziecko”

Jury w składzie:
– Mieczysław Cybulski (AFIAP, AFRP prezes Fotoklubu RP – przewodniczący), – Małgorzata Dołowska (AFRP Fotoklub RP, Dyrektor Fundacji „Fotografia dla przyszłości” Warszawa), – Zofia Dulska (PKN UNICEF Warszawa), – Attila Mudrak (Węgry), – Heinz Ebert (Niemcy), – Władysław Nielipiński (WBPiCAK w Poznaniu) – sekretarz, na posiedzeniu w dniu 5 maja 2014 roku obejrzało wszystkie 1622 zdjęć nadesłanych drogą elektroniczną przez 546 autorów i po ich wnikliwej analizie zaakceptowało do prezentacji pokonkursowej 81 zdjęć 61 autorów oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagrodę o wartości 3000 PLN Złoty Medal FIAP oraz odznakę FIAP dla najlepszego autora – Coluccia Daniela – La maestra – WŁOCHY
II nagrodę o wartości 2000 PLN i Srebrny Medal FIAP – Malińska Agnieszka – Celebryta – POLSKA
III nagrodę o wartości 1000 PLN i Brązowy Medal FIAP – Fan Juemian – Eyes – CHINY
Trzy nagrody Fotoklubu RP
– Złoty Medal Fotoklubu RP – Ghaderi Arez – Gypsy Girl – IRAN
– Srebrny Medal Fotoklubu RP – Sobieszek-Caban Urszula – Przed_I – POLSKA
– Brązowy Medal Fotoklubu RP – Shao Ligeng – Sisters – CHINY
6 równorzędnych wyróżnień – honorowe wzmianki FIAP i albumy fotograficzne
– Chen Fan – Go home – CHINY
– Dang Thanh Trung – Innocent Childhood – WIETNAM
– Grazhdankina Anna – Field ; Six sisters – ROSJA
– Hult Tina Signesdottir – Do not be fooled by her face – NORWEGIA
– Mrówka Joanna – Bez tytułu – POLSKA
– Zdral Artur – Klinika 1-3 – POLSKA
2 Nagrody Specjalne PKN UNICEF: – Nandy Abhishek – Duty bound – INDIE ; – Toch Anna – Po rozwodzie.. – POLSKA
Nagrodę Specjalną WBPiCAK – Kowalczyk Anna – Moje problemy…. – POLSKA
Nagrodę Specjalną Jurora Attili Mudraka – Ngo Duc Can – Playful – WIETNAM

Akceptacje:
1. Artemyeva Yulia – A bus – ROSJA
2. Bartolini Marco – Monsoon time – WŁOCHY
3. Bernkopf, Dr. Alois – Indian village school – AUSTRIA
4. Borecki Jerzy – Nasza szkapa – POLSKA
5. Borowska Joanna – Kibic – POLSKA
6. Bublewicz Marcin – Gołębiarz z Rangunu – POLSKA
7. Chen Fan – Delicious ; Go home – CHINY
8. Chen-Guoyu – Care – CHINY
9. Chen Jiaming – Happy moment ; Little hero – CHINY
10. Chen Junjie – Read in Coldness – CHINY
11. Coluccia Daniela – La Mestra – WŁOCHY
12. Cunico Antonio – Helter Skelter – WŁOCHY
13. Czopik Sebastian – EURO 2012 – POLSKA
14. Dang Thanh Trung – Innocent Childhood – WIETNAM
15. Dao Le Chau – Losk Woeds 1 ; Magnesm 1 ; Playing 20 – WIETNAM
16. Das Debasree – Playing Little Monks – INDIE
17. Denisova Svetlana – Deep mortification – ROSJA
18. Deszczyński Krzysztof – Magiczny ogród – POLSKA
19. Fan Juemian – Eyes ; Little Girl – CHINY
20. Feldman Yana – Give me a hint! – ROSJA
21. Gornushkina Svetlana – 1 – ROSJA
22. Ge Xiaoming – Aspire – CHINY
23. Ghaderi Arez – Gypsy Girl ; Work – IRAN
24. Gierchatowski Marcin – Daily Pink Life – POLSKA
25. Głowacka-Wolf Kornelia – Sny – POSLKA
26. Goldin Leonid – In different directions ; Love Ballet – IZRAEL
27. Grazhdankina Anna – Field ; Six sisters – ROSJA
28. Hasan Mohammad Rakibul – Park Life – BANGLADESZ
29. Herynovych Roman – Przeminelo ze łzami – UKRAINA
30. Hult Tina Signesdottir – Do not be fooled by her face ; Fragments of red ; From the woods – NORWEGIA
31. Keranen Kauko – Girl near the window – FINLADNIA
32. Kerekes Istvan – Horse boy ; Protection – WĘGRY
33. Kjollmoen Haakon – Jenny – NORWEGIA
34. Kowalczyk Anna – Moje problemy… – POLSKA
35. Kyaw Kyaw Winn – Happy Jump Together ; Smiling Novices – MYANMAR
36. Laki Krisztina – Best Friends – WĘGRY
37. Le Cong Binh – Childhood memories – WIETNAM
38. Liu Qiaosai – Happy childhood ; My friend – CHINY
39. Liu Yi – Innocence – CHINY
40. Lukić Snežana – Babies’ life ; Blue guitar – SERBIA
41. Lybaert Daniel – Stiekem – HOLANDIA
42. Ma Jie – Childhood ; Winter – CHINY
43. Malińska Agnieszka – Celebryta – POLSKA
44. Mrówka Joanna – Bez tytułu – POLSKA
45. Nandy Abhishek – Duty bound – INDIE
46. Ngo Duc Can – Playful ; Traditional Game – WIETNAM
47. Nguyen Ngoc Mai – Friends – WIETNAM
48. Nourmohammadi Mozhde – Yalda, Mozhde Nourmohammadi, 2013, Iran – WŁOCHY
49. Peljhan Matej – HCB ; To Do or not to Do – SŁOWENIA
50. Popova Julia – The wind – ROSJA
51. Qin Dan – Outland – CHINY
52. Sen Orhan – Child5 – TURCJA
53. Shao Ligeng – Sisters ; Tired – CHINY
54. Sobieszek Caban Urszula – Przed_I – POLSKA
55. Szymańska Joanna – Kropeczki – POLSKA
56. Szymkowiak Martha – Nad chmurami-2 – NIEMCY
57. Tieghi Maurizio – Child and sister – WŁOCHY
58. Toch Anna – Po rozwodzie.. – POLSKA
59. Yan Xiaohong – Summer holiday – CHINY
60. Zdebska Anna – Miasto dzieci – POLSKA
61. Zdral Artur – Klinika 1-3 – POLSKA

Jury stwierdza ,że większość prac prezentowała wyrównany poziom, dziękuje wszystkim uczestnikom za udział, gratuluje laureatom i zaprasza do kolejnej edycji Biennale „Dziecko” w roku 2016.

Katalog

Dziecko 2014   TUREK Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. Pietrzaka ul. Dworcowa 5
wystawa czynna 10-31.10.2014.

Inauguracja:

  • od: 04-06-2014 do: 29-06-2014 Poznań – WBPiCAK

Kolejne prezentacje:

  • od: 11-09-2014 do: 02-11-2014 Turek – Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka
  • od: 30-11-2014 do: 14-12-2014 Turek – Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF
  • od: 24-03-2015 do: 29-04-2015 Wolsztyn – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera
  • od: 28-05-2015 do: 19-06-2015 Wągrowiec – Miejski Dom Kultury
  • od: 25-03-2016 do: 31-05-2016 Książ Wielkopolski – Centrum Kultury
  • od: 07-05-2019 do: 30-06-2019 Jarocin – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Zamów wystawę

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: