Astrofotografia

Autor: Janusz Szkudlarek kilkanaście zdjęć w różnych formatach, UWAGA! Wystawa jest dostępna pod pewnymi warunkami.

Zdjęcie przedstawia połowę księżyca w bardzo dużym przybliżeniu

Janusz Szkudlarek od kilkunastu lat zajmuje się astrofotografią, należy do Pałucko Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego w Niedźwiadach, gdzie wraz z grupą przyjaciół prowadzą obserwacje i spotkania astronomiczne przy wspólnie wybudowanym obserwatorium. Fotografią jako taką zainteresował się z racji wykonywanej pracy przy fotografii produktowej i ślubnej. Astronomię i astrofotografię traktuje rekreacyjnie jako okazję do spotkania ciekawych ludzi i odskocznię od codziennych zajęć. Pierwszą astrofotografię wykonał aparatem kompaktowym przyłożonym do okularu teleskopu. Tak powstały zdjęcia kraterów na Księżycu, i częściowego zaćmienia słońca. Wraz z rozbudową obserwatorium w Niedźwiadach, kompletowaniem i budowaniem własnego sprzętu obserwacyjnego przyszedł czas na zdjęcia obiektów głębokiego nieba, – czyli mgławic i galaktyk. Najbardziej ceni sobie możliwość obserwacji otaczającego nas Wszechświata i pokazywanie ludziom jego piękna – czegoś, czego nie widać gołym okiem.

Janusz Szkudlarek jest uczestnikiem zajęć fotograficznych prowadzonych przez Lecha Szymanowskiego w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.

UWAGA! Wystawa jest dostępna pod pewnymi warunkami, dlatego przed wysłaniem zamówienia należy skontaktować się z WBPiCAK tel.: 061 6640867

Astrofotografia

 

Folder wystawy

Astrofotografia

Inauguracja:

  • od: 14-10-2016 do: 06-11-2016 Wągrowiec – Miejski Dom Kultury

Kolejne prezentacje:

  • od: 11-05-2017 do: 30-06-2017 Poznań – WBPiCAK -sala wykładowa
  • od: 06-12-2019 do: 06-01-2020 Dopiewo – Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach
Zamów wystawę

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: