Wyrazy życia. Szkice o poezji Piotra Sommera

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

10,50 zł

Piotr Sommer to jeden z tych pisarzy powszechnie cenionych i równie masowo nieznanych, którym nasza literatura zaskakująco wiele zawdzięcza. Dwadzieścia […]

Piotr Sommer to jeden z tych pisarzy powszechnie cenionych i równie masowo nieznanych, którym nasza literatura zaskakująco wiele zawdzięcza. Dwadzieścia lat temu poezja polska – wycieńczona przez nadmiar kontaktów z historią – niezbyt dobrze wiedziała, czym chce i może być. Sommer – wraz z paru innymi – otworzył przed nią nowe perspektywy: idiomatyczność, rozmowność, prywatność.
Piotr Śliwiński

Piotr Sommer (ur. w 1948 r.) jest autorem kilkunastu tomów wierszy, dwóch zbiorów szkiców i licznych książek poetycko-przekładowych. Uczył m.in. w Amherst College, Wesleyan University, Notre Dame University, University of Richmond i na Studium przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Szefuje redakcji „Literatury na Świecie”. Mieszka pod Warszawą.

Autor: Śliwiński Piotr
Isbn: ISBN 978-83-60746-51-6