okładka książki Piotra Sommera pt. Środki do pielęgnacji chmur

Sommer Piotr – Środki do pielęgnacji chmur

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

60,00 zł

Na debiutancką książkę prozatorską Piotra Sommera składa się siedem opowiadań, których pierwszoplanowym bohaterem jest małe miasteczko pod Warszawą widziane oczami […]

Na debiutancką książkę prozatorską Piotra Sommera składa się siedem opowiadań, których pierwszoplanowym bohaterem jest małe miasteczko pod Warszawą widziane oczami zmieniającego się w czasie narratora.

„Zerkałem spod stojącej na parapecie drewnianej lampki z nadpalonym abażurem, przymocowanym stożkowato do dwóch nierównej wielkości kółek z drutu, i widziałem na własne oczy, jak dygot studni, rozbity przez okantowane metalem schodki na cząstki mniejsze – na takt naciskanej wajchy i pogłos zdezelowanego tłoka, gdy dźwignia przed następnym naciśnięciem szła do góry – wpada kawałek po kawałku do naszej klitki, przez dziurkę od klucza i szczelinę przy zasuwce, po czym się zsuwa na dół i ginie w szparze między klapą od piwnicy a podłogą”.

(z opowiadania „Przesieka”)


Piotr Sommer jest m.in. autorem wierszy („Lata praktyki”, 2022), przekładów wierszy („Tysiąc sztuk awangardowych” Kennetha Kocha, 2019) i szkiców o wierszach („Ładne rzeczy”, 2020).


Projekt graficzny: Tomek Frycz i Marcin Wicha

Autor: Sommer Piotr
Isbn: 978-83-67433-31-0
Format: 15,5 × 20,2 cm
Oprawa: oprawa twarda w obwolucie
Liczba stron: 158
Rok wydania: 2024

Podobne tytuły