Kolorowa okładka, jasna, prezentująca przestrzeń z oknami.

Rolando Bianka - Absyda

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

35,00 zł

Niczym kadry ze snów o wielkiej przygodzie, zakorzenionej w podaniach dostarczanych kolejnym pokoleniom nosicielek i nosicieli pojemnej, nieograniczonej wyobraźni, są […]

Niczym kadry ze snów o wielkiej przygodzie, zakorzenionej w podaniach dostarczanych kolejnym pokoleniom nosicielek i nosicieli pojemnej, nieograniczonej wyobraźni, są nowe wiersze Bianki Rolando zgromadzone jak dziecięce skarby w „Absydzie”: konsze, łonie, miejscu uświęconym, niecce wzmacniającej – gdy zachodzi taka potrzeba – siłę głosu poetki. Głos ten mierzy się z językami baśni i legend, szmugluje rzadko przemierzanymi szlakami całe fantastyczne rekwizytorium, daje się porwać zaklęciom, symbolom, wizjom, ale nigdy do końca – jest bowiem na wskroś współczesny. Operując obrazami, narzuca szalone tempo; archaizując, odsłania nasz codzienny demotyk oraz pozostaje bliski sensualizmowi pierwszej osoby; jest zadaniem dla wyobraźni czytelniczej – zbiorem wierszy tyleż otwartych, co otwierających. Podobnie jak słynny Alef absyda ta tylko pozornie znajduje się w jednym miejscu.


Bianka Rolando (ur. w 1979 r.) – poetka, artystka sztuk wizualnych, wykładowczyni akademicka. Autorka książek: „Rozmówki włoskie”, „Biała książka”, „Modrzewiowe korony”, „Podpłomyki”, „Mała książka o rysunku”, „Łęgi”, „Pascha”, „Stelle”, „Ostańce” i „Abrasz”. Współpracuje z Galerią Foksal w Warszawie.


Autor okładki i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz

Autor obrazu wykorzystanego na okładce: Edvard Munch („Niedowidzenie”, 1930 r.)

Autorka rysunków: Bianka Rolando (seria „Absyda”)

Autor: Rolando Bianka
Isbn: 978-83-67433-27-3
Format: 11,5 × 17
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 78
Rok wydania: 2024
Nr tomu w serii: 293
Patroni medialni: Kontent, Wizje, kulturaupodstaw.pl, kulturapoznan.pl

Podobne tytuły