Kulka Piotr - Tradycyjne gry i zabawy w Wielkopolsce

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

30,45 zł

Publikacja wraz z płytą CD poświęcona jest grom i tradycyjnym zabawom występującym na terenie Wielkopolski. Stanowią one niewątpliwie kulturowe dziedzictwo […]

Publikacja wraz z płytą CD poświęcona jest grom i tradycyjnym zabawom występującym na terenie Wielkopolski. Stanowią one niewątpliwie kulturowe dziedzictwo regionu, które należy pielęgnować i popularyzować, przekazując młodemu pokoleniu.
Inspiracją do napisania niniejszej publikacji były liczne prośby ze strony nauczycieli i wychowawców szkół i przedszkoli, a także doświadczenie autora w pracy z dziećmi oraz z zespołami folklorystycznymi na terenie Wielkopolski.
Książka zawiera 98 gier i zabaw folkloru wielkopolskiego oraz wyliczanki czyli rymowane wierszyki, wykonywane w celu wskazania wśród uczestników jednej osoby, która realizować będzie określoną czynność. Treść publikacji stanowią opisy gier i zabaw tanecznych skierowanych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można tu znaleźć przykładowy przebieg poszczególnych gier i zabaw wraz z opisem kroków i figur tanecznych.
Materiał zawarty na płycie CD stanowi niewątpliwie pomoc w praktyce instruktorskiej nauczycieli, jak również instruktorów zespołów folklorystycznych.

Autor: Kulka Piotr
Isbn: ISBN 978-83-64504-54-9