Kronika Wielkopolski nr 4/156

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

Numer, który kończy rocznik 2015, jest w znacznej części poświęcony Nekli i jej okolicom. Oprócz bloku materiałów omawiających współczesne problemy […]

Numer, który kończy rocznik 2015, jest w znacznej części poświęcony Nekli i jej okolicom. Oprócz bloku materiałów omawiających współczesne problemy miasta i gminy polecamy artykuł o nawiązaniu kontaktów z mieszkającymi w Australii potomkami osadników przybyłych w te strony w XVIII wieku oraz opis tutejszego zabytkowego kościoła (jego zdjęcie zdobi okładkę).

Wśród artykułów zamieszczono relację z prac rewaloryzacyjnych w pałacu w Rogalinie, opis typów budownictwa szkolnego z XIX/XX wieku w okolicach Poznania, artykuł o kolejkach wąskotorowych na pograniczu Wielkopolski i Kujaw podczas I wojny światowej, sprawozdanie z niedawnych badań archeologicznych w Gostyniu oraz biogram urbanistki Reginy Pawuły-Piwowarczyk.

Dział wspomnień przynosi fotograficzną relację z wizyty marszałka Rydza-Śmigłego w 1936 roku w Wyrzysku. Zamieszczono też sylwetkę proboszcza z Chocza ks. Romana Pawłowskiego, rozstrzelanego przez hitlerowców.

W dziale spraw bieżących opisano wydarzenia z III kwartału 2015 roku.

Isbn: ISSN 0137­3102 Nr 4/156
Format: B5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 216
Tytuł: Kronika Wielkopolski nr 4/156
Rok: 2015
Numer: 4/156

Podobne tytuły