Kronika Wielkopolski nr 3/155

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

13,00 zł

W trzecim numerze za rok 2015 zamieszczono m.in. artykuły o szkole dla dziewcząt z przełomu XIX i XX wieku w […]

W trzecim numerze za rok 2015 zamieszczono m.in. artykuły o szkole dla dziewcząt z przełomu XIX i XX wieku w Śremie oraz o losach Żydów w Wielkopolsce w tym samym okresie na przykładzie Wolsztyna. Omówiono też interesujące wyniki najnowszych badań archeologicznych w Pile.

W dziale wspomnień o swoich losach mówi leśniczy z Gospódki w Puszczy Noteckiej, a dział biografii przypomina hodowcę zbóż z Choryni Andrzeja Szołkowskiego. Zaprezentowano też otwarty dla społeczeństwa park dworski w Smogulcu, uporządkowane cmentarze ewangelickie w rejonie Nowego Tomyśla oraz nowe zbiorniki wodne koło Jaraczewa i Murowanej Gośliny. Zdjęcie na okładce przedstawia pociąg wąskotorowy na stacji Środa Miasto i zapowiada blok 7 artykułów przedstawiających problemy powiatu średzkiego.

Zawartości numeru dopełniają omówienia nowości wydawniczych i kronika wydarzeń z II kwartału 2015 roku.

Isbn: ISSN 0137­3102 Nr 3/155
Format: B5