Kaźmierczak Łukasz/Kuttig Łucja - Orzechnia

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

24,15 zł

Kurczaki, Azealia Banks (ale nie obok siebie), tabletki z chlorellą, depilacja laserowa, płyn lugola (w wielu miejscach) oraz całe palety […]

Kurczaki, Azealia Banks (ale nie obok siebie), tabletki z chlorellą, depilacja laserowa, płyn lugola (w wielu miejscach) oraz całe palety bulwiastych warzyw rozmaitej tożsamości – towarzyszących lekturze także za sprawą rysunków Joanny Łańcuckiej – stanowią jedynie mały wycinek rekwizytorium codzienności notowanej i przekształcanej w eksperymencie osobowego życia przez migotliwy podmiot Ł.K. Obfitość kultywowanych szerokimi wersami: obserwacji, wyznań, wykazów substancji, procesów biochemicznych itd. podzielono w Orzechni na trzy działy: powietrzny, korzenny i naukowy. Czy to klarowna klasyfikacja? Niekoniecznie, ale zwracająca uwagę na samą obsesję katalogowania, obecną przecież nie tylko w materii samych tekstów Kaźmierczaka/Kuttig, ale też w potrzebie, z której wyrastają – choć może należałoby powiedzieć: pączkują – ku temu co międzyludzkie i pozaludzkie.


Łukasz Kaźmierczak/Łucja Kuttig – napisało dwa tomy wierszy: Kokosty (2018) i Agresty (2019), publikowało w antologiach (ostatnio Dezorientacje. Antologia polskiej literatury queer), zinach i czasopismach (m.in. w aperiodyku społecznym „Silne” i w „Zadrze”).

Joanna Łańcucka, ur. w 1978 r. Maluje, rysuje, pisze. Autorka krótkich form komiksowych oraz ilustracji i grafik okładkowych – głównie do wydawnictw poetyckich. Współautorka – wraz z poetką Joanną Mueller – książki poetycko-graficznej pt. Waruj (2019). Wydała powieść Stara Słaboniowa i Spiekładuchy (2013). Pisze również opowiadania grozy. Mieszka w Warszawie.


Autor okładek i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz
Autorka ilustracji: Joanna Łańcucka


Zrealizowano dzięki Nagrodzie im. Adama Włodka przyznanej przez Fundację Wisławy Szymborskiej.

Autor: Kaźmierczak Łukasz/Kuttig Łucja
Isbn: ISBN: 978-83-66453-68-5
Format: 16 × 21 cm
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 84
Rok wydania: 2021
Nr tomu w serii: 247
Patroni medialni: Czas Kultury, ArtPapier, Fundacja KulturAkcja, kulturaupodstaw.pl, kulturapoznan.pl

Podobne tytuły