Górecki Przemysław - Różowy flaming

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

24,15 zł

Przemysław Górecki debiutuje poematem kapryśnym i erudycyjnym, rodzącym się i cierpiącym katusze – zapraszamy, zapraszamy na pokład! – pośród spienionych […]

Przemysław Górecki debiutuje poematem kapryśnym i erudycyjnym, rodzącym się i cierpiącym katusze – zapraszamy, zapraszamy na pokład! – pośród spienionych fal niedoboru i nadmiaru sensu; i choć „życie / tak często kończy się na etapie elokucji”, to powoływani do niego „[b]ojownicy rozkosznego kampu stoją na warcie i ścinają gliniane łby / inkrustowane perłami”. Wchodzisz? Na Różowym Flamingu zaokrętowali się już: kotka Rosalie, Charles Baudelaire, Ferdynand Ruszczyc, Jackson Pollock, Maria z Nazaretu, Permigianino, Gustav Mahler, Anna German, César Franck, Frank O’Hara, Jan Vermeer, Marlene Dietrich, Jane Bowles, Dalida, Dorotka z Kansas, Antinous, Ganimedes, Naomi Levy Ginsberg, Ludwik Averkamp, Blaise Pascal, Piotr Czajkowski, Wolfgang Amadeusz Mozart, Joaquín Rodrigo i Jean Cocteau. Ferajna ta z pewnością na choćby krótką chwilę jest w stanie odwracać uwagę od faktu, że rejs odbywa się w wyobraźni, a ta, podobnie jak bojownicy rozkosznego kampu, w tańcu się nie pieści. Co innego w innych okolicznościach, a tych na kartach poematu nie brakuje.


Różowy flaming (jako maszynopis) znalazł się w finale Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Krzyckiego na debiutancką książkę poetycką w 2016 roku.


Przemysław Górecki – ur. w 1992 r., poeta. Mieszka w Poznaniu.


Autor okładki i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz

Autor: Górecki Przemysław
Isbn: ISBN 978-83-66453-69-2
Format: 16 × 21 cm
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 56
Rok wydania: 2021
Nr tomu w serii: 242
Patroni medialni: Czas Kultury, ArtPapier, Fundacja KulturAkcja, kulturaupodstaw.pl, kulturapoznan.pl, Era Jazzu

Podobne tytuły