okładka książki Grzegorza Filipa pt. Iluminacja. 12 opowiadań

Filip Grzegorz – Iluminacja. 12 opowiadań

wysyłka w ciągu 5 dni

szczegóły wysyłki >>

34,00 zł

Proza Iluminacji pisana jest językiem pozornie przezroczystym, takim, do którego czytelnik jest przyzwyczajony i z którym się dobrze czuje, aczkolwiek […]

Proza Iluminacji pisana jest językiem pozornie przezroczystym, takim, do którego czytelnik jest przyzwyczajony i z którym się dobrze czuje, aczkolwiek nie są to opowiadania proste. Autor subtelnie skrywa złożoną niekiedy konstrukcję narracyjną, przede wszystkim zaś oryginalnie stawia przed czytelnikiem problem i zaprasza odbiorcę do wspólnego szukania ewentualnego rozstrzygnięcia.
Adam Poprawa

Iluminacja to gra z czytelnikiem. Gra pozorem, dotknięciem, niekiedy ledwie muśnięciem. To cecha znakomitej prozy, takiej obok której nie da się przejść obojętnie, która zapada w pamięć, pozostawia trwalszy ślad. Prozy, która zatrzymuje czas, ale zwraca go nam w dwójnasób – widzeniem autora i przestrzenią oddaną nam, czytelnikom.
Wacław Holewiński


Grzegorz Filip (ur. w 1958 roku w Lublinie) – prozaik, publicysta, redaktor naczelny miesięcznika „Nowe Książki”. Prowadzi dział publicystyki w „Forum Akademickim”, ogólnopolskim magazynie środowisk naukowych. Z wykształcenia polonista, był redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego „Kresy” (1989-1995). Wydał powieści: Studnia (2013), Miłość pod koniec świata (2016), Pomiędzy (2016), Cover (2020). Mieszka w Lublinie.


Autor okładki i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz

Autor: Filip Grzegorz
Isbn: 978-83-66453-98-2
Format: 16 × 21 cm
Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 254
Rok wydania: 2023
Nr tomu w serii: 17
Patroni medialni: Kontent, Wizje, kulturaupodstaw.pl, kulturapoznan.pl

Podobne tytuły