Czerkasow Marcin - Fałszywe zaproszenia

produkt chwilowo niedostępny

szczegóły wysyłki >>

5,25 zł

„Ostatnio jest się wzruszonym, otrzymując produkt tak wysokiej jakości, wykonany z życzliwą myślą o kliencie i bez robienia sobie z […]

„Ostatnio jest się wzruszonym, otrzymując produkt tak wysokiej jakości, wykonany z życzliwą myślą o kliencie i bez robienia sobie z niego jaj. Przyjmując, że najwięcej wartościowej poezji napisano w II połowie XX wieku, można się tylko cieszyć, że Czerkasow kontynuuje ten proceder z troską o renomę firmy. Jego wiersze nie wspinają się na poziomy zawrotne, ale panuje w nich nader przyjemna przygodowość – jak w czasie przeglądania starej książki z dzieciństwa, kiedy majaczy w głowie zaledwie zarys akcji, ale za to na ilustracjach dostrzega się więcej szczegółów. Gdy jeden głos zamiera, pojawia się drugi, i tak dalej, czytelnik pozostaje w świetle pytań, przezornie już nie troszcząc się o nic więcej. Czerkasow wie, co robić, by wytworzyć iluzjonistyczny pozór bycia rozumianym na porządnie już w kulturze ugruntowanych zasadach, każących traktować aporię jako oczywisty, bezpieczny punkt orientacyjny.” (Adam Wiedemann)

Marcin Czerkasow (1981) – urodzony i wychowany w Szczecinie. Absolwent filozofii na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu. Autor arkusza Płonące ciasteczko (Poznań, 2006). Laureat IX Konkursu poetyckiego o Laur Klemensa Janickiego (2001). Wiersze publikował m.in. w „FA-arcie, „Pro Arte”, „Toposie”, „Nowym Wieku”, „Portrecie”. Współredaktor nieistniejącego już zina „Blitz”. Cudzymi słowami o sobie: „My literary background – mostly songs and cartoons” (Jello Biafra & The Melvins). Mieszka w Poznaniu.

Autor: Czerkasow Marcin
Isbn: ISBN 978-83-60746-04-2
Format: 125 × 195
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 46
Rok wydania: 2008
Nr tomu w serii: 10

Podobne tytuły