Wielkopolski Zlot Questowy – relacja z wydarzenia
Wielkopolski Zlot Questowy to impreza, która na stałe wpisała się do ogólnopolskiego kalendarza wydarzeń miłośników questów. W dniach 25–27 kwietnia, podczas III Zlotu w Rogoźnie, spotkało się ponad 200 osób z całej Polski.
Pierwszy dzień wydarzenia był dedykowany grywalizacji miejscowych szkół. Ponad dwustu uczniów rozwiązało przygotowaną trasę pt. „Rogoziński quest powstańczy”, poznając lokalnych bohaterów i ich udział w zmaganiach Powstania Wielkopolskiego. W punkcie startowym pojawili się także pierwsi uczestnicy Zlotu.
Kulminacja wydarzeń przypadła na drugi dzień. Questowe zmagania rozpoczęły się w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu, gdzie uczestnicy, przy pomocy questów, zwiedzali muzealną ekspozycję.
Następnie przenieśliśmy się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, gdzie do końca Zlotu znajdował się namiot Questy – Wyprawy Odkrywców. Stamtąd uczestnicy wyruszali na nowe trasy:
-
Rogoźno – Gród Przemysła II,
-
Rogoźno – Historia w Muzeum,
-
Po Rogoźnie z historią w tle.
Dodatkową motywacją do rozwiązywania questów były atrakcyjne nagrody dla aktywnych uczestników. Dzień zakończyliśmy nad jeziorem, podziwiając przepiękny zachód słońca i rozwiązując quest-niespodziankę przygotowany przez organizatorów.
Trzeci dzień upłynął pod znakiem wyjazdowych tras: kajakowej i samochodowej:
-
Wełna ciekawostek pełna (trasa kajakowa),
-
Wokół Rogoźna tropami bohaterów (trasa samochodowa).
Obie trasy były równie interesujące! Spływ kajakowy po wymagającej rzece Wełnie dostarczył wielu emocji i przygód, natomiast uczestnicy trasy samochodowej odkryli, jak wiele wybitnych osób związanych jest z rogozińską ziemią.
Ostatnim i najbardziej emocjonującym punktem programu było losowanie nagród. Aby wziąć w nim udział, uczestnicy musieli rozwiązać szereg questowych zadań, z czym doskonale sobie poradzili.
Nagrody ufundowali m.in.:
-
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu,
-
Urząd Miasta i Gminy Rogoźno,
-
Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna,
-
oraz liczni indywidualni sponsorzy.
Piękna pogoda i ciekawe trasy kolejny raz stały się okazją do spotkania miłośników questów, przemiłych rozmów, wymiany pomysłów i konstruktywnych uwag.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności Małgorzacie Kasprzak i Markowi Kasprzakowi, serdecznie dziękujemy za wielkie serce oraz ogromny wkład pracy i czasu. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie przybyli na nasze wydarzenia.
Do zobaczenia na kolejnych inauguracjach!