29 / 04 / 25

Wielkopolski Zlot Questowy – relacja z wydarzenia

Wielkopolski Zlot Questowy to impreza, która na stałe wpisała się do ogólnopolskiego kalendarza wydarzeń miłośników questów. W dniach 25–27 kwietnia, podczas III Zlotu w Rogoźnie, spotkało się ponad 200 osób z całej Polski.

Pierwszy dzień wydarzenia był dedykowany grywalizacji miejscowych szkół. Ponad dwustu uczniów rozwiązało przygotowaną trasę pt. „Rogoziński quest powstańczy”, poznając lokalnych bohaterów i ich udział w zmaganiach Powstania Wielkopolskiego. W punkcie startowym pojawili się także pierwsi uczestnicy Zlotu.

Kulminacja wydarzeń przypadła na drugi dzień. Questowe zmagania rozpoczęły się w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu, gdzie uczestnicy, przy pomocy questów, zwiedzali muzealną ekspozycję.

Następnie przenieśliśmy się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, gdzie do końca Zlotu znajdował się namiot Questy – Wyprawy Odkrywców. Stamtąd uczestnicy wyruszali na nowe trasy:

  • Rogoźno – Gród Przemysła II,

  • Rogoźno – Historia w Muzeum,

  • Po Rogoźnie z historią w tle.

Dodatkową motywacją do rozwiązywania questów były atrakcyjne nagrody dla aktywnych uczestników. Dzień zakończyliśmy nad jeziorem, podziwiając przepiękny zachód słońca i rozwiązując quest-niespodziankę przygotowany przez organizatorów.

Trzeci dzień upłynął pod znakiem wyjazdowych tras: kajakowej i samochodowej:

  • Wełna ciekawostek pełna (trasa kajakowa),

  • Wokół Rogoźna tropami bohaterów (trasa samochodowa).

Obie trasy były równie interesujące! Spływ kajakowy po wymagającej rzece Wełnie dostarczył wielu emocji i przygód, natomiast uczestnicy trasy samochodowej odkryli, jak wiele wybitnych osób związanych jest z rogozińską ziemią.

Ostatnim i najbardziej emocjonującym punktem programu było losowanie nagród. Aby wziąć w nim udział, uczestnicy musieli rozwiązać szereg questowych zadań, z czym doskonale sobie poradzili.

Nagrody ufundowali m.in.:

  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu,

  • Urząd Miasta i Gminy Rogoźno,

  • Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna,

  • oraz liczni indywidualni sponsorzy.

Piękna pogoda i ciekawe trasy kolejny raz stały się okazją do spotkania miłośników questów, przemiłych rozmów, wymiany pomysłów i konstruktywnych uwag.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności Małgorzacie Kasprzak i Markowi Kasprzakowi, serdecznie dziękujemy za wielkie serce oraz ogromny wkład pracy i czasu. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie przybyli na nasze wydarzenia.

Do zobaczenia na kolejnych inauguracjach!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: