10 / 06 / 24

Spotkanie podróżnicze z Markiem Pindralem pt. „Chiny od góry do dołu"

Dwa lata spędzone w Państwie Środka pozwoliły Markowi Pindralowi poznać ten kraj od podszewki, dzięki czemu obejrzymy zdjęcia nie tylko zachwycającej przyrody czy zabytków, ale dowiemy się, dlaczego autor został tam wzięty za szpiega i dlaczego tylu Chińczyków śpi w płaszczach, a po ulicach chodzi w piżamach. Odwiedzimy wioskową szamankę, domy biedne i bogate. Posłuchamy o chrzcie kurzą krwią i o tym, czy rzeczywiście można jeść wszystko, co ma nogi, za wyjątkiem stołu. Oraz kto nosi na głowie włosy zmarłych przodków, nadal czci drzewa i dlaczego ciągle pali się tam pieniądze. A także z jakiego powodu astrolog kazał po roku odkopać ciało pana G.

Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, poza Polską zamieszkując na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Także książki – przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów („SaiBaba, rozważania na każdy dzień roku”), w 2013 roku ukazała się jego książka poświęcona Państwu Środka („Chiny od góry do dołu”), w 2015 roku „W cieniu minaretów. Oman” (pierwsza polska książka o tym kraju), w 2018 roku „Indie czyli świat”. W 2019 roku ukazało się drugie, autorskie wydanie „Chin”, a w 2020 roku – „Pocztówki ze świata”.

Data: 19 czerwca, 2024 r., godz. 18.00-19.30.

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, ul. Prusa 3, hol.

Wstęp: Bezpłatne wejściówki można zarezerwować lub pobrać w wypożyczalni biblioteki – tel. 61 66 40 873, e-mail: wypozyczalnia@wbp.poznan.pl.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: