15 / 10 / 21

Polecamy na jesienny spacer

Zapraszamy wszystkich chętnych na nową questową ścieżkę, opracowaną w serii Wielkopolskie Questy. Ten quest jest niezwykły – to pierwszy w Wielkopolsce i jeden z nielicznych w Polsce QUEST GWAROWY.

z lewej zdjęcie kamienic z wieżyczkami; z prawej brązowa łatka z zielonym napisem Wielkopolskie Questy; niżej tekst: Jeżyce gwarowo

z lewej zdjęcie kamienic z wieżyczkami; z prawej brązowa łatka z zielonym napisem Wielkopolskie Questy; niżej tekst: Jeżyce gwarowo

Zapraszamy wszystkich chętnych na nową questową ścieżkę, opracowaną w serii Wielkopolskie Questy. Trasa prowadzi po jednej z najbardziej malowniczych poznańskich dzielnic – Jeżycach. 

Kto wyruszy na trasę będzie mógł nie tylko poznać piękne Jeżyce, ale także tajniki wielkopolskiej gwary. Bo właśnie gwarą o tej dzielnicy Poznania opowiada quest „Na hulajpecie bez Jeżyce”.

Hulajpeta to w gwarze poznańskiej hulajnoga. Takich wyrażeń uczestnik zabawy odnajdzie w queście sporo. W razie wątpliwości co oznaczają poszczególne słowa, można wspomóc się słownikiem gwary poznańskiej

Po drodze uczestnicy rozwiązują zadania i zagadki, a na końcu docierają do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów! 

Start przy placu zabaw na Placu Asnyka.
Czas trwania gry wynosi ok. 60 minut. 

Ulotkę z tekstem gry można samodzielnie wydrukować ze strony: regionwielkopolska.pl.

Udział w grze jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszych zapisów, gra jest dostępna bez ograniczeń czasowych.

UWAGA! 20 pierwszych osób, które przejdzie trasę questa otrzyma drobny upominek 🙂
Przed odbiorem nagrody prosimy o kontakt pod nr tel. 61 66 40 865.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia kilku miejsc, które można obejrzeć wędrując questową trasą.
Autorka zdjęć: Aleksandra Warczyńska


A jeśli spodoba się Wam ta malownicza dzielnica Poznania, to proponujmy jeszcze jedną trasę questową jej ulicami. Zobaczycie tu secesyjne perełki – pięknie zdobione kamienice, kute balustrady i kamienne kwiaty. Obok zabytkowych kamienic będą urocze zaułki, a przede wszystkim niezwykłe historie mieszkańców Jeżyc. 

Ulotkę questową „Jeżyckie historie” do samodzielnego wydruku można pobrać ze strony: regionwielkopolska.pl
 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: