18 / 01 / 23

BAZA 2023 – open call

Nabór trwa do 31.03.2023 r.

Grafika promująca konkurs. Tło grafiki wypełnione jednolitym kolorem magentowym. Po lewej stronie grafiki widoczne logo festiwalu BAZA koloru białego. Po prawej stronie grafiki tekst: Baza 2023, open call, 31.03.2023. W dolnym prawym rogu grafiki białe loga WBPiCAK oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Halo BAZA!

Wracamy do akcji! Po udanej pierwszej edycji, która odbyła się wiosną zeszłego roku, ogłaszamy OPEN CALL do drugiej edycji Festiwalu Krótkich Form Filmowych BAZA 2023. Mamy nadzieję, że po niewielkiej przebudowie formuły i dopracowaniu BAZY, jeszcze chętniej staniecie się jej częścią.

A oto podstawowe informacje, które mogą Was zainteresować:

1. Skróciliśmy nazwę festiwalu, choć w dalszym ciągu szukamy głównie filmów eksperymentalnych, artystycznych, odkrywczych, świeżych i odważnych. Jesteśmy otwarci/te na wszelkie gatunki, w których idee te mogą być zawarte. Mogą to więc być wideo-arty, niezależne osobliwe teledyski, wideo pamiętniczki, eksperymentalne filmy dokumentalne, sztuka internetu i post-internetu, wideo performance, animacja, filmy klasy B…
2. Ważne, by trzymać się krótkiej formy, czyli do 15 minut, a film był autorski i ze zgodą wszystkich występujących w nim osób.
3. Lubimy filmy szczere i prawdziwe, traktujące o aktualnych problemach lub zgłębiające czeluści istnienia. Słuchajcie własnych emocji i bądźcie bezkompromisowi/e!
4. Nie stawiamy ograniczeń wiekowych, ale w przypadku osób niepełnoletnich ważna jest zgoda opiekuna na udział i przyjazd na festiwal do Poznania.
5. BAZA to – tak jak przed rokiem – wspólnie tworzone bezpieczne miejsce do zabaw i eksperymentów. Stawiamy na kontakt, dyskusję, budowanie relacji i integrację. Istotna jest dla nas atmosfera i tworzenie społeczności.
6. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 maja 2023 roku. Szykujcie się na 3 dni pokazów filmowych, koncertów, działań performatywnych i wydarzeń towarzyszących.
W tym roku spotkamy się w Scenie Wspólnej w Poznaniu, położonej 30 metrów od przepięknego parku Cytadela. Stworzymy razem z wami miejsce, w którym będzie się chciało przebywać na okrągło!
7. Tym razem bez oficjalnego składu jury! Spośród wyselekcjonowanych do pokazu filmów, wyróżnienia przyznawać będą po pierwsze widzowie, po drugie sami twórcy/czynie, po trzecie organizatorzy.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


W budowie BAZY współuczestniczą:
Patryk Różycki, Wojciech Ulman, Fotografia WBPiCAK.

Nasze media społecznościowe:
Instagram
Facebook

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: