Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”

Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie powstał w 1962 r. i działa w strukturach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Od 2000 r. współpracuje także z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Głównym celem działalności Zespołu jest kultywowanie tradycji muzyczno-tanecznych rodzimego regionu, tj. Wielkopolski, ale w swoim repertuarze zespół posiada także wszystkie polskie tańce narodowe oraz tańce z innych regionów naszego kraju.
Podczas ponad 50-letniej działalności Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” prezentował folklor naszego kraju na 5 kontynentach w ponad 50 krajach. Rokrocznie Zespół daje ponad 200 koncertów w całym kraju, w tym także koncerty edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Często angażuje się także w działalność charytatywną.
Wielkopolanie za swoją działalność artystyczną otrzymali wiele prestiżowych nagród. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje NAGRODA IM. OSKARA KOLBERGA „ZA ZASŁUGI DLA KULTURY LUDOWEJ” oraz Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis nadany prze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strona zespołu

Profil Facebook

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: