14 / 05 / 22

Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich 2022

WBPiCAK w Poznaniu wraz z Oddziałem Poznańskim Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków zaprasza na jubileuszową 20. edycję Ogólnopolskich Konfrontacji Kapel Dudziarskich.

zielono-pomarańczowe logo konfrontacji z tekstem: Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich, Poznań, 14-15 maja 2022

14-15 maja 2022

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wraz z Oddziałem Poznańskim Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków zaprasza na kolejną, jubileuszową 20. edycję Ogólnopolskich Konfrontacji Kapel Dudziarskich.

Jedną z części tej imprezy jest tradycyjnie koncert muzyków ludowych – dudziarzy i koźlarzy, który tym razem odbędzie się w niedzielę o godz. 15.00 przed Teatrem Wielkim w Poznaniu. Wystąpią najlepsi muzycy ludowi z całej Wielkopolski, czyli regionu, w którym do dzisiaj grają dudy. Kiedyś popularne w całej prawie Polsce, obecnie występują tylko w naszym regionie oraz wśród górali podhalańskich, śląskich i żywieckich. W każdym regionie inaczej wyglądają, mają inne brzmienie i inaczej się na nich gra. Na niedzielnym koncercie będzie można posłuchać różnych typów tego instrumentu. Zagrają na nich także młodzi adepci trudnej sztuki dudziarskiej stawiający pierwsze kroki w jej opanowaniu.

Program:

sobota, 14 maja 2022

      16.30 – Warsztaty dla młodych muzyków (Teatr Wielki)

niedziela, 15 maja 2022

      10.30 – Seminarium dotyczące ochrony i popularyzacji tradycji dudziarskich

Konkurs dla budowniczych dud i ludowych instrumentów lutniczych na wykonanie nowego instrumentu (Teatr Wielki)

      15.00 – Koncert kapel dudziarskich i koźlarskich przed Teatrem Wielkim
 


Realizacja imprezy stała się możliwa dzięki pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Urzędu Miasta Poznania.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: