Zapisz się zdalnie do WBPiCAK

Chcesz się zapisać do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej? Wypełnij zdalnie formularz zapisu!

Ze strony internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu: www.wbp.poznan.pl wybierz zakładkę: Katalog ON-LINE (https://www.poznan-wbp.sowwwa.pl/sowacgi.php?typ=acc&KatID=2&op=ZAPBIB).

Zdalny zapis w katalogu online biblioteki

W katalogu internetowym biblioteki w zakładce Konto widnieje funkcja Rejestracja:

Jak zdalnie zapisać się do biblioteki?

Po naciśnięciu Zarejestruj się otwarty zostanie formularz, w który należy wprowadzić dane osobowe. Na podany przez czytelnika adres e-mailowy będzie przesłany link aktywujący konto. Jeśli e-mail nie dojdzie w ciągu kilku minut, prosimy sprawdzić, czy nie został przez program pocztowy zakwalifikowany jako spam.

Jak zalogować się na konto?
Gdy jesteś już zapisany do biblioteki, możesz zalogować się na swoje konto, używając loginu lub adresu e-mail. Jeśli nie masz lub nie pamiętasz loginu – użyj pełnego numeru karty bibliotecznej. Na podany przez Ciebie podczas rejestracji adres e-mailowy przesłane zostanie hasło dostępu do konta. Wpisz je, naciśnij Zaloguj się, a następnie zgodnie ze wskazówkami systemu stwórz własne hasło.

Teraz możesz już wyszukać interesującą cię pozycję biblioteczną i ją zarezerwować!
Naciśnij na: Wypożycz

Po dokonaniu rezerwacji bezwzględnie oczekuj e-maila potwierdzającego, iż wybrana przez Ciebie książka lub inna pozycja biblioteczna jest już gotowa do odbioru. Wybierając się po raz pierwszy do naszej wypożyczalni, nie zapomnij wziąć ze sobą dowód osobisty. Bibliotekarz po sprawdzeniu twojej tożsamości wyda Ci legitymację biblioteczną.

Zgłoś bibliotekarzowi propozycję zakupu

eśli nie udało Ci się odnaleźć w bibliotece poszukiwanej pozycji, możesz za pośrednictwem formularza zaproponować jej zakup do biblioteki.
W zakładce Twój profil u dołu strony naciśnij na: Zaproponuj zakup bibliotekarzowi

Zapisz się zdalnie do WBPiCAK!

Okno Zaproponuj zakup bibliotekarzowi:

Zapisz się zdalnie do WBPiCAK!

Po wypełnieniu pól formularza oraz naciśnięciu przycisku Wyślij bibliotekarz otrzyma powiadomienie e-mailem o zleceniu zakupu nowej pozycji do księgozbioru.

Gdy książka otrzyma już opis bibliograficzny, otrzymasz wiadomość o możliwości jej wypożyczenia.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: