termin: 20 marca
miejsce: Poznań

spotkanie: Paulina Kirschke rozmawia z Sylwią Chutnik o nowej książce i nie tylko

na okładce rysunek roześmianej postaci siedzącej na gałęzi drzewa napis tytułu i twórczyń„Do wszystkich młodych łobuziar na świecie. Chcę ci przekazać dwie fantastyczne wiadomości. Po pierwsze istnieje wiele bohaterek książek, które są twoimi sojuszniczkami. Po drugie twoja sojuszniczka żyje także tutaj w Polsce. Jest absolutnie wyjątkowa i to nie tylko dlatego, że ma różową grzywkę. Nazywa się Sylwia Chutnik i postanowiła wezwać wyjątkowe bohaterki literackie, aby zawsze były przy tobie, kiedy będziesz tego potrzebować (…)”

Oto fantastyczne zaproszenie na spotkanie. A jest to fragment z najnowszej książki Pani Sylwii pod tytułem „Łobuziary. Najfajniejsze bohaterki literackie”

20 marca 2025 roku, w czwartek o godzinie 11.00 rozpocznie się spotkanie z Sylwią Chutnik w Bibliotece Wojewódzkiej w Poznaniu. Rozmowę poprowadzi Paulina Kirschke (prezeska Fundacji im. Julii Woykowskiej). To będzie niesamowite posłuchać dwóch kobiet, które magazyn Forbes Women uznał za wpływowe kobiety!

Zapraszamy Moderatorki i Moderatorów z klubowiczami, klubowiczkami z MŁODZIEŻOWYCH Dyskusyjnych Klubów Książki

Paulina Kirschke rozmawiać będzie z Sylwią Chutnik o nowej książce i nie tylko…

Podstawowe informacje

Tytuł

Paulina Kirschke rozmawia z Sylwią Chutnik o nowej książce i nie tylko

Termin

20 marca 2025 roku, godziny 11.00-12.30

Miejsce

Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu ul. Prusa 3, sala 609, 6 piętro

Adresaci

klubowicze, klubowiczki młodzieżowych dyskusyjnych klubów książki i inni zainteresowani

Zapisy

Zapisy obowiązują poprzez formularz tutaj (kliknij na słowa „formularz tutaj”)

Odpowiedzialność

Autorką okładki książki „Łobuziary…” jest Ola Szmida

Autorką zdjęcia S. Chutnik jest Emilia Oksentowicz

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2025

Gościnie

Sylwia Chutnik

Autorka książek, m.in. Cwaniary (2012), W krainie czarów (2014), Jolanta (2015), Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (2021), Pudel na dyskotece (seria Czytam sobie, 2021), Tyłem do kierunku jazdy (2022), „Łobuziary. Najfajniejsze bohaterki literackie” (2024), „Kłirówy. Te, które złamały zasady” (z Justyną Bilik, marzec 2025)

Wspiera wiele projektów i kampanii społecznych oraz zbiórek charytatywnych. Obszary zainteresowań: prawa kobiet, sytuacja dzieci, prawa zwierząt, promocja czytelnictwa i kultury.

Nagrody: Społeczny Nobel Ashoka 2011, Nagroda Fundacji Polcul 2011, Nagroda m. st. Warszawy 2018, uznana w 2020 r. przez magazyn Forbes Women za jedną z 100 wpływowych kobiet.

Pełni funkcje społeczne, m.in. Funkcje pełnione społecznie: Rada Nadzorcza Fundacji Feminoteka, kapituła jury Konkursu im. Olgi Rok, Rada Społeczna Nagród Naukowych Polityki, Warszawska Rada Kobiet przy Ratuszu m.st. Warszawy. Doktora nauk humanistycznych. Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją animacja kultury, Gender Studies w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Studiów Polsko-Żydowskich Instytutu Badań Literackich PAN. Zainteresowania naukowe: antropologia codzienności, queer studies, literatura XX wieku, historia ruchów emancypacyjnych, miasto i płeć [źródło sylwiachutnik.pl ]

kobieta w różowych włosach uśmiecha się

Paulina Kirschke

Uznana w 2025 roku przez magazyn Forbes Women za jedną z 25 wpływowych kobiet.

Przez wiele lat dziennikarka, od kilku prezeska Fundacji im. Julii Woykowskiej. Współzałożycielka Fundacji Muzeum Historii Kobiet, przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego przy pełnomocniczce prezydenta Poznania ds. polityki równościowej, współautorka Polityki Równości Miasta Poznania. Uhonorowana przez Kongres Kobiet i Ambasadę Brytyjską tytułem jednej z 16 Liderek Równości 2023.

Głównym celem jej działań jest zwiększenie obecności kobiet w życiu publicznym i sprawienie, by ich głos był słyszany i respektowany. Działa wspólnie z wieloma innymi organizacjami i instytucjami po to, by równa godność płci stała się rzeczywistością. [źródło impakt24]

logotypy DKK i Instytutu Książki oraz napis: Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: