wydarzenie archiwalne
termin: 28 września
miejsce: Poznań

Przewietrz swoje życie

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w cyklu „Przewietrz swoje życie”.

Tej jesieni przypomnimy, że warto zadbać o siebie. Dobrostan odgrywa bowiem ważną rolę w ekonomicznym, społecznym oraz psychicznym funkcjonowaniu człowieka. Dobrostan to poczucie lekkości, radości, pewności i bezpieczeństwa. Troska o samego siebie sprawia, że nasze relacje zyskują na jakości. Jest to zagadnienie interdyscyplinarne, dotyczy problematyki psychologii, ale również literatury pięknej. Jak osiągnąć taki stan? Jak inni sobie z tym radzą? Jakie książki mogą w tym pomóc? Zapraszamy do biblioteki.

 

Na pierwszym spotkaniu pt. Górscy wojownicy – różnorodność alpinistycznych wątków na podstawie ciekawych biografii poruszymy temat alpinizmu.
Czym jest alpinizm, czy to sport czy hobby? Kim są ludzie uprawiający alpinizm? Jaką rolę pełni w ich życiu? Obecnie na rynku wydawniczym jest wiele książek w tym temacie. Dagmara Łupicka-Szcześnik przeprowadzi nas przez te górsko-literackie szlaki.

termin: 28 września 2022 godzina 18.15-19.45
miejsce: hol biblioteki, ul. Prusa 3, Poznań
Wstęp wolny

 

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logotypy: WBPiCAK, Wielkopolska, Instytucja Kultury, DKK, Instytut Książki, MKiDN

Dagmara Łupicka-Szczęśnik – doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Pracownik Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka i współautorka publikacji naukowych o tematyce profilaktycznej, prowadzenia warsztatów dotyczących rozwoju osobistego z wykorzystaniem różnorodnej literatury. Od roku akademickiego 2013/2014 słuchaczka specjalizacji biblioterapeutycznej w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Od czerwca 2013 r. członkini zespołu badawczego Edutainment (kierownik zespołu i złożonego projektu do NCN – dr Ewa Jurczyk-Romanowska Instytut Pedagogiki UWr.) zajmującego się zagadnieniami związanymi z projektowaniem i badaniem gier dla osób starszych. Od września 2014 r. członkini zespołu badawczego GENEO zogniskowanego na badaniu znaczenia genealogii w wychowaniu rodzinnym.
Prowadzi badania nad fenomenem alpinizmu i źródłami tej pasji. Prywatnie wędruje po górach.

 

(autoportret)

portret uśmiechniętej kobiety w okularach na tle ciemnej ściany
na plakacie widać otwarte okno, wiatr unosi firanę do wnętrza pokoju, informacje o spotkaniach

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: