termin: 28 maja
miejsce: Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu

Kryminalni – Gorzka, Piotrowski – spotkanie z pisarzami

plakat spotkania z pisarzami Mieczysławem Gorzką i Przemyslawem Piotrowskim, portrety osób w kurtkach skórzanych na tle scianySpotkanie z pisarzami Mieczysławem Gorzką i Przemysławem Piotrowskim

„(…) Laura Wilk. To będzie kobieta. Opisałem jej cechy. I tak pojawia się w książce. Zdominowała tę książkę, a ja miałem wszystko przemyślane pod Macieja Lesieckiego. Mocna kobieta zderza się w policji z ostracyzmem. Jest inna niż Zakrzewski – bohater innej serii (…) – mówił w wywiadzie o bohaterach najnowszej książki „Poszukiwacz zwłok” Mieczysław Gorzka.
Czytelniczki i czytelnicy lubiący wątki kryminalne czekają na kolejne tomy fabularnych historii z dreszczykiem. A takie pojawiają się w książkach Mieczysława Gorzki i Przemysława Piotrowskiego. Piotrowski stwierdza nawet, że (…) każdy z czytelników, czytelniczek ma ulubiony tom. Pisarze mają grono fanek i fanów. To zjawisko częste w tym gatunku literackim.

Specjalnie dla Państwa w ostatni wtorek maja zaprosiliśmy pisarzy bestsellerowych kryminałów – Przemysława Piotrowskiego i Mieczysława Gorzkę.

Spotkanie poprowadzi i nada mu klimat Anna Rychlicka-Karbowska – czytelniczka książek z wątkiem kryminalnym.

Wstęp na to wydarzenie jest BEZPŁATNY

WEJŚCIÓWKI można odbierać w wypożyczalni Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu w godzinach otwarcia biblioteki. Wypożyczalnia Biblioteki Wojewódzkiej jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00 oraz w wybrane soboty (proszę sprawdzić na stronie www.wbp.poznan.pl), telefon 61 66 40 873.

Podczas spotkania będą sprzedawane książki.

28 maja 2024 roku, godzina 18:00-19.30

Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu, ul. Prusa 3, Poznań, hol

Fragmenty wywiadów
„Mieczysław Gorzka, Przemysław Piotrowski, Marta Zaborowska o silnych postaciach kobiecych” @zupelnieinnaopowiesc You Tube
„Przemysław Piotrowski o powieści Smolarz” @zupelnieinnaopowiesc You Tube

Fot. Albert Zawada, Wydawnictwo-Poznanskie-FotoDoKwadratu

Wejście: do budynku można wejść schodami przez 2 szklane drzwi oraz wejściem dla osób poruszających się na wózkach od parkingu po lewej stronie  budynku, wewnątrz platforma schodowa.

Mieczysław Gorzka

Pisarz, rocznik 1969, wykształcenie wyższe ekonomiczne, od trzydziestu pięciu lat wrocławianin. Interesuje się średniowieczną historią śląską, fizyką kwantową i kosmologią, browarnik z zamiłowania. Swoją literacką przygodę zaczynał od opowiadań science fiction i fantasy, pisze thrillery, historie w stylu horror & mystery i kryminały. Zadebiutował w roku 2019 i dotąd ukazało się osiem książek z nadkomisarzem Marcinem Zakrzewskim w dwóch seriach: „Cienie przeszłości” (Martwy sad, Iluzja, Totentanz) i „Wściekłe psy” (Polowanie na psy, Dziewięć) oraz dwóch niezależnych historiach: Lilie, Nie anioł.
Inne tytuły autora to thriller Krwawnica oraz początek nowego cyklu z nowymi bohaterami Poszukiwacz zwłok. Autor nie zamyka się tylko w ramach jednego gatunku pisząc kryminały. W roku 2023 ukazał się ciepło przyjęta przez czytelników powieść w stylu horror & mystery zatytułowana Burza.

mężczyzna z rękoma w kieszeniach w kurtce skórzanej stoi na tle jasnej ściany

Przemysław Piotrowski

Pisarz. Urodzony w 1982 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Autor bestsellerowej serii z komisarzem Igorem Brudnym („Piętno”, „Sfora”, „Cherub”, „Zaraza”, „Bagno”, „Smolarz”), która sprzedała się już w liczbie ponad 300 tys. egzemplarzy. W 2022 roku „Zaraza” zdobyła statuetkę „Książki Roku” największego krajowego plebiscytu Lubimy Czytać. W jego kolekcji są też takie książki jak m.in.: „Krew z krwi”, „Matnia”, „Prawo matki” czy „La Bestia” – reportaż o najstraszliwszym seryjnym mordercy świata, Kolumbijczyku Lusie Garavito.

mężczyzna w czarnej kurtce ze skóry stoi ze splecionymi rękami na tle ciemnej ściany

Anna Rychlicka-Karbowska

liderka zespołu oraz redaktorka prowadząca w Czwartej Stronie Kryminału – marce Wydawnictwa Poznańskiego. Czyta w pracy i w wolnych chwilach. Kiedy tylko może, podróżuje z aparatem w ręce. Adeptka flamenco zakochana w Hiszpanii. Tropicielka street artu, fanka instagramowych kwadratów, miłośniczka kina i wyznawczyni zasady, że wszystko dzieje się po coś.

kobieta siedzi na fotelu, trzyma książkę, w tle regał z książkami

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki w województwie wielkopolskim 2024

logotypy DKK 2024