wydarzenie archiwalne
termin: 03 grudnia
miejsce: Poznań

Integracyjne warsztaty międzykulturowe dla dzieci i rodziców „Kto przynosi nam prezenty? Odkrywamy świąteczną tajemnicę!”

Serdecznie zapraszamy na nadchodzące integracyjne warsztaty międzykulturowe dla dzieci i rodziców z różnych krajów, które odbędą się pod tytułem „Kto przynosi nam prezenty? Odkrywamy świąteczną tajemnicę!”

Warsztaty odbędą się w naszej bibliotece 3 grudnia 2022 roku w godz. 09:30-12:30. Wstęp bezpłatny.

W programie:
warsztaty rękodzieła – malowanie drewnianych ozdób
warsztaty plastyczne – świąteczne cuda z papieru, kleju i materiałów naturalnych
grudniowi Goście – czytanie świątecznych bajek po polski i ukraińsku, opowieści i zabawy integracyjne

Prowadzenie:
Piotr Staszak – twórca ludowy
Katarzyna Gujda – tłumacz języka ukraińskiego
Joanna Furdal – specjalista zajęć z arteterapie, pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu

Warsztaty są organizowane w ramach „Porozumienie o współpracy w sprawie organizacji warsztatów dla dzieci cudzoziemskich” pomiędzy Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Poznaniu a Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

***

Ми запрошуємо вас до інтеграції міжкультурних семінарів для дітей та батьків з різних країн.
“Хто приносить нам подарунки? Ми відкриваємо різдвяну таємницю! ”
Дата: 3 грудня 2022 року, 09.30 – 12.30

Місце: Провінційна публічна бібліотека
вул. Prusa 3 в Познані

Безкоштовний вхід

– ремесла заняття – фарбування дерев’яних прикрас
– художні заняття – різдвяні дива з паперу, клею та природних матеріалів
– Грудневі гості – читання різдвяних казок польською та українською мовами, історії та інтеграційні ігри

Інструктори:
Пьотр Сташак — народний художник
Катажина Гуйда — перекладач української мови
Джоанна Фурдал – фахівець з арт-терапії, співробітник WBPiCAK

Семінари, організовані в рамках “Угоди про співпрацю про організацію семінарів для іноземних дітей” між Провінційною публічною бібліотекою в Познані та Pегіональним центром соціальної політики в Познані.