wydarzenie archiwalne
termin: 16 czerwca — 17 czerwca
miejsce: Objezierze

Festiwal Literackie Objezierze

napis: Festiwal Literackie Objezierze III edycja 16-17.06.2023Już po raz trzeci zapraszamy na Festiwal Literackie Objezierze, który w tym roku odbędzie się dniach 16 i 17 czerwca.

Najlepszy plan na udany czerwcowy weekend to przyjazd do Objezierza, w którym kolejny raz odbywać się będzie festiwal literackich smaków. W objezierskim Domu Kultury i w otoczeniu pięknego XVIII-wiecznego pałacu będzie można spotkać znakomite Autorki i Autorów. W tym roku na Festiwalu gościć będą: prof. Jerzy Bralczyk, Marek Krajewski, Gabriela Gargaś, Jacek Hugo-Bader, Jakub Małecki, Katarzyna Bonda, Eliza Piotrowska i Marcin Pałasz. Nie zabraknie atrakcji towarzyszących, jak zwiedzanie pałacu, objezierskiego grodziska, miejscowego kościoła, będą też koncerty, warsztaty czerpania papieru i stoiska wydawców.

To, co wyróżnia Festiwal Literackie Objezierze to atmosfera, która sprzyja rozmowom i byciu razem. Wspaniali ludzie i miejsce tworzą niepowtarzalny klimat tego wydarzenia, dlatego warto tu być.

logotypy z napisami: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach, Gmina Oborniki paleta możliwościOrganizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Antoniego Małeckiego w Obornikach i Gmina Oborniki. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury jest jednym z partnerów Festiwalu. W ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki zaprosiliśmy na Festiwal Marka Krajewskiego, autora cenionych i cieszących się wielką sympatią czytelników kryminalnych cykli powieściowych o Eberhardzie Mocku, Jarosławie Paterze i Edwardzie Popielskim. [„Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”].

Zapraszamy na Literackie Objezierze! Szczegółowy program na stronie https://literackieobjezierze.pl/

Link do wydarzenia na FB https://www.facebook.com/people/Festiwal-Literackie-Objezierze/100057451419088/

Wydarzenie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowane przez WBPiCAK.

Patroni i partnerzy:
Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu
Dyskusyjne Kluby Książki
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Jezior
Sołectwo Objezierze
Powiat Obornicki
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance
John Dewey School w Obornikach
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Obornikach
Biblioteka Raczyńskich