termin: 29 września
miejsce: Poznań

Dyskusyjny Klub Książki w WBPiCAK

W czwartek 29 września 2022 o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy WBPiCAK. Tym razem zapraszamy do Jeżycówki, na ulicę Słowackiego 16.

Tematem spotkania będzie książka: „Berezowska. Nagość dla wszystkich” Małgorzaty Czyńskiej.

Żyła ze sztuki i dla sztuki. Historia o kobiecie bardzo utalentowanej, niezwykle przyjacielskiej. To opowieść o artystce Mai Berezowskiej, która lubiła towarzystwo, wręcz uwielbiała ludzi. Posiadała w sobie niezwykłe pokłady optymizmu mimo okropnych przeżyć z obozu w Ravensbruck.
Barwna postać swoich czasów.
Flirt, erotyzm, frywolność, finezja a także magnetyzm… a czego dotyczą te określenia? Dowiecie się tego sięgając po książkę Małgorzaty Czyńskiej „Berezowska. Nagość dla wszystkich”.

Spotkanie poprowadzi Marta Dolatowska z Wypożyczalni WBPiCAK w Poznaniu.

Pamiętajcie, że książki będące tematem spotkań w ramach DKK możecie wypożyczyć w naszej Bibliotece, ale ich znajomość nie jest konieczna, by wziąć udział w spotkaniu – przyjdź na najbliższe i przekonaj się, czy taka forma rozmów o literaturze Ci odpowiada!

z lewej różowoczarne logo DKK oraz napis: spotkanie 29 września 2022; z prawej zdjęcie książki z twarzą kobiety na okładce

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: