wydarzenie archiwalne
termin: 08 marca
miejsce: Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu

Dobry Rok, kiedy dzieci czytają książki – szkolenie dla grona bibliotekarskiego

chłopiec w pelerynie z uniesioną ręką, nad nim samolotDobry Rok, kiedy dzieci czytają książki

Jest to szkolenie o książkach i zjawiskach związanych z literaturą dla dzieci.

Wiemy już, że warto poznawać książki, które polecamy naszym czytelniczkom i czytelnikom bibliotek, szczególnie tym najmłodszym. Od nas zależy, co będą czytać, a także jak postrzegać w przyszłości  świat. Czy faktycznie bibliotekarka, bibliotekarz mają taką moc? Przekonaj się, biorąc udział w szkoleniu. Mamy dla Ciebie spotkanie ze specjalistkami od pracy z dziećmi. Gościmy „Panie z Biblioteki”. Potem odwiedzimy Poznańskie Targi Książki, które w Poznaniu po raz kolejny otworzą swoje atrakcyjne obszary literackie i edukacyjne. Podczas tegorocznej edycji – jak zapowiada organizator – bestsellerowe książki, jak i nowości wydawnicze zaprezentuje ponad 200 wystawców, na spotkaniach autorskich wystąpi kilkadziesiąt pisarek i pisarzy.

Zapisz się na szkolenie.

Podstawowe informacje o szkoleniu

Adresaci

• bibliotekarze_rki z bibliotek publicznych w województwie wielkopolskim, pracujący z dziećmi i młodzieżą oraz inni zainteresowani

Cele

• poszerzenie wiedzy na temat budowania relacji, komunikacji i współdziałania z czytelnikami małoletnimi;
  • próba konfrontacji z tematami i zjawiskami kultury;
  • wzmacnianie kompetencji zawodowych wielkopolskich bibliotekarzy.

Program

10.00-12.00 – prelekcja Dobry Rok, kiedy dzieci czytają książki – Justyna Rudomina i Monika Jabłuszewska

Przerwa na kawę, herbatę

12.30 – wyjście na Poznańskie Targi Książki

• 8 marca 2024 godziny 10.00-13.00 (+/-)

Forma

• stacjonarna

• Biblioteka Wojewódzka ul. Prusa 3, Poznań, sala 605, piętro 6.

Zapisy

Uwaga! Szkolenie i wizyta na Poznańskich Targach Książki są bezpłatne pod warunkiem, jeśli zapiszesz się na to szkolenie do dnia 4 marca 2024 r. (zapewniamy wejście na Targi z bezpłatną grupową wejściówką).

W innym razie wejściówkę na Targi kupisz indywidualnie zgodnie z zasadami obowiązującymi na stronie Targów tutaj – Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu nie zwraca kosztów biletu.

Zapisz się – wypełnij formularz zgłoszeniowy

Ilość miejsc ograniczona, decyduje pierwszeństwo zgłoszeń

Anna Sabiłło anna.sabillo@wbp.poznan.pl 61 6640861

Prelegentki

Justyna Rudomina i Monika Jabłuszewska wspólnie prowadzą blog Panie z Biblioteki

Justyna Rudomina jest nauczycielką-bibliotekarką, polonistką. Monika Jabłuszewska jest nauczycielką i bibliotekarką, germanistką, nauczycielką religii i etyki.

Były wielokrotnie nagradzane za działalność i projekty, biorąc udział w konkursach i zbierają nagrody, miedzy innymi za najlepiej przeprowadzoną promocję czytelnictwa stały się liderkami kampanii Cała Polska czyta Dzieciom (organizator: Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom ), za najlepszą kampanię społeczno-edukacyjną z okazji Tygodnia Bibliotek 2023 (organizator Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich) i wiele innych.
Można je spotkać w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie (pow. poznański, woj. wielkopolskie).

fot. archiwum blog

grafika – chłopiec z uniesioną ręką i w pelerynie, nad nim – rysunek samolotu. Napis to nazwa i dane tego szkolenia.

zdjęcie: Canva CC0

Justyna Rudomina

uśmiechnięta osoba w prawej ręce trzyma książkę

Monika Jabłuszewska