Wielkopolskie biblioteki dla Ukrainy

Z tworzonej przez WBPiCAK bazy „Wielkopolskie biblioteki dla Ukrainy” wyłoniliśmy różnorodne formy wsparcia, które wzbogacają także ofertę usług bibliotecznych i pokazują dobrą organizację bibliotek. Zachęcamy do uczestnictwa w naszym Forum Dobrych Praktyk – 25 maja

grafika przedstawia niebiesko-żółtą rękę z uniesionym kciukiem; napis: forum dobrych praktyk

– forum dobrych praktyk

Bibliotekarze zawsze szybko reagują i wypracowują nowe formy pracy, które odpowiadają na potrzeby chwili. Wierzymy, że trwająca wojna w Ukrainie niedługo się skończy, jednak napływ ludności ukraińskiej do naszego kraju, powiatów i gmin być może już na zawsze zmieni strukturę i potrzeby lokalnej społeczności.

Z tworzonej przez Dział Instrukcyjno-Metodyczny WBPiCAK bazy Wielkopolskie biblioteki dla Ukrainy wyłoniliśmy różnorodne formy wsparcia, które często wyniknęły z naturalnej empatii, lecz niewątpliwie wzbogacają także ofertę usług bibliotecznych i pokazują dobrą organizację bibliotek. Zachęcamy do uczestnictwa w naszym Forum Dobrych Praktyk. Będzie możliwość zabrania głosu, podzielenia się swoją opinią lub zadania pytania na czacie.

Podstawowe informacje o szkoleniu

Termin: 25 maja 2022 (środa), godz. 10:00–12:00

Forma: on-line

Miejsce: platforma ClickMeeting (zapis on-line, na podane adresy mailowe zostanie przesłana instrukcja i link do spotkania – zaproszenie)

Instrukcja dla uczestnika webinarium (pdf – 906 KB)

Adresaci:  bibliotekarze z bibliotek publicznych województwa wielkopolskiego

Cele:

• popularyzacja dobrych praktyk bibliotecznych;
  • wymiana doświadczeń i różnych form pracy;
  • wzmacnianie kompetencji zawodowych wielkopolskich bibliotekarzy.

• Język polski w bibliotece – Zofia Staniszewska, Mosińska Biblioteka Publiczna
  • Biblioteka Miejska w Luboniu na rzecz Ukrainy – Monika Laskowska i Monika Smółka, Biblioteka Miejska w Luboniu
  • Biblioteka w barwach niebiesko-żółtych – Ewa Jaworska, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
  • Kultura Inkluzywna – Olga Purczyńska, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
  • Radość dzieci – Anna Sabiłło, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

• webinar jest bezpłatny.
  • liczba miejsc ograniczona – 90

Wypełnij formularz zgłoszeniowy