Wielki Dzień Dziecka - nasza relacja

Moc radości na dzisiejszym Wielkim Dniu Dziecka w naszej bibliotece, który odbył się pod hasłem "Gry i zabawy jak dawniej".

Zaczęliśmy od warsztatów dla najmłodszych. Patrycja Binięda, która w naszej bibliotece prowadzi zajęcia skierowane do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, zapoznała dzieci z teatrem małego widza. Z kolei “Wielki Rumel”, wraz z niezawodnym ECHT Poznanioki, odkrył przed naszymi czytelnikami bogactwo wielkopolskich zabaw z dawnych lat.

Tymczasem na artystycznych warsztatach familijnych Joanna Irena Furdal, zawodowo zajmująca się organizacją oraz koordynacją różnorodnych działań kulturalnych i oświatowych, nauczyła, jak zrobić własne Ojo de Dios, mające swe korzenie w tradycjach indiańskich. W trakcie Dnia Dziecka każdy mógł też sprawdzić sprawność ciała i umysłu w bibliotecznych podchodach oraz turnieju gier planszowych.

Wydarzeniu towarzyszyły kiermasz książek, przygotowany przez Skład Kulturalny, pełne kaczych niespodzianek stoisko La Planete Food & Wine oraz jeżycka Garażówka na parkingu biblioteki (współorganizowana przez Radę Osiedla Jeżyce). Nie zabrakło też zabaw ze skakanką i chustą animacyjną, oprawy muzycznej Zespołu Folklorystycznego “Wielkopolanie”, a słodką rzeczywistość dodatkowo osłodziła wata cukrowa.

Ważną częścią programu było też losowanie nagród ufundowanych przez La Planete i naszą bibliotekę. W pierwszym losowaniu wygrała m.in. Ada W. (4,5 roku), a w drugim losowaniu drobne upominki wylosowali: Maciej L. (8 lat), Jola (9 lat), Janek S. (4 lata), Felek S. (4,5 roku) – wszystkich prosimy o odbiór nagród w czytelni biblioteki!

Dziękujemy wszystkim za udział!

Fot. Sebastian Gabryel