Tu się czyta (i słucha). O nowych książkach dla dzieci i młodzieży

O książkach dla dzieci opowiedzą ludzie z kameralnych wydawnictw: Albus, Buka, Druganoga, Format i Tako. Zaprzyjaźnieni ze sobą wydawcy, działający w kooperatywie „Tu się czyta”, opowiedzą o swoich nowościach, o książkach, które sprawdzają się w działaniach z dziećmi, o tym, dlaczego warto słuchać audiobooków, a także co szykują na kolejny pasjonujący rok czytelniczy.
Pięć wydawnictw i jedna pasja – dobra książka. To gwarancja najlepszych tekstów, ciekawych historii, mistrzowskich ilustracji i oryginalnych adaptacji dźwiękowych. „Tu się czyta” książki uwrażliwiające, inspirujące, pobudzające zmysły i wyobraźnię.

Nagrodą za udział w tym szkoleniu są rabaty na zakup książek ww. wydawnictw specjalnie dla bibliotek 🙂

Podstawowe informacje o szkoleniu

Adresaci: bibliotekarze z bibliotek publicznych z województwa wielkopolskiego, pracujący z dziećmi i młodzieżą

Cele:
poszerzenie wiedzy na temat nowości wydawniczych i współdziałania z czytelnikami małoletnimi i ich opiekunami;
wzmacnianie kompetencji zawodowych wielkopolskich bibliotekarzy.

Program szkolenia:
10-12.00 5 wydawnictw: Albus, Buka, Druganoga, Format i Tako przedstawi ciekawe pozycje książkowe, zarówno treść i ilustracje, serie, zapowiedzi

Termin: 5.12.2022 godziny 10.00-12.00 w tym czas na pytania)

Forma: on-line

Miejsce: platforma ZOOM

Link wyślemy przed spotkaniem

on-line – wypełnij formularz zgłoszeniowy
Szkolenie jest bezpłatne.

Anna Sabiłło anna.sabillo@wbp.poznan.pl 61 6640861
Małgorzata Bochińska malgotrzata.bochinska@wbp.poznan.pl

Ilustracja Pera Dybviga (ilustratora norweskiego) do książki Bjørna F. Rørvika Kawiarenka pod ptasim ogonem wydawnictwa Druganoga (za zgodą wydawnictwa)