20 / 01 / 23

Styczniowe spotkanie DKK

W czwartek, 19 stycznia 2023 roku, odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Wojewódzkiej w Poznaniu.
Tym razem rozmawialiśmy o dwóch książkach – „Lekcje chemii” Bonnie Garmus oraz „Pierwsze słowo” Marty Kisiel.

„Lekcje chemii” Bonnie Garmus to powieść bardzo zabawna, niekiedy smutna i szczera do bólu, o ludziach i relacjach. Porusza trudne tematy, m.in. problemy rodzinne, dyskryminację płci czy chociażby przemoc na tle seksualnym.
Czyta się ją świetnie. Inteligentny humor, lekki język i rewelacyjni bohaterowie. Polecamy z czystym sumieniem!
Taki „must read” na rok 2023!

Marta Kisiel w książce „Pierwsze słowo” porusza bardzo poważne tematy, ukazując je w sposób niekiedy zabawny i wieloznaczny. Wspólnie stwierdziliśmy, że są lepsze opowiadania, niekiedy troszkę gorsze, ale są i takie, po których emocje zostają na długo.
Autorka na samym wstępie wspomina, że nie potrafi pisać opowiadań – my się z tym stwierdzeniem nie zgadzamy. Polecamy serdecznie, w naszym księgozbiorze znajdziecie książkę pod sygnaturą 176619.

Klubowicze byli zachwyceni książkami, a w szczególności debiutem Bonnie Garmus, który na pewno w tym roku znajdzie się w naszym księgozbiorze.


Nasze kolejne spotkanie odbędzie się 23 lutego o godzinie 17:00. Będziemy wówczas dyskutować o książce Jeffreya Eugenidesa „Intryga małżeńska”.

Zapraszamy serdecznie!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: