26 / 08 / 22

Spotkanie z Bajkowozem dla dzieci

W sobotę, 3 września 2022 o godzinie 11:00 zapraszamy najmłodszych czytelników na zajęcia z książką obrazową, której główną atrakcją będzie Bajkowóz – oryginalny mebel pełen skrytek z ukrytymi niezwykłymi przedmiotami. Ten pokaźnych rozmiarów rekwizyt posłuży nam jako ilustracja do baśniowych i wywodzących się z folkloru opowieści.

Ukryte w jego szufladach przedmioty: rozmaite, z pozoru nieprzydatne, będą inspiracją do podróży poprzez krainy pokazane na kartach książek, którą uczestnicy odbędą z towarzyszeniem nieodłącznych: kompasu i mapy. Książka „Płaszcz Józefa” będzie pretekstem do radosnej zabawy, pokazującej, że aby była ona możliwa wystarczy czasem stworzyć „coś z niczego”. Bajkowóz sprawi, że „Królowa Pszczół” – opowieść z Teatru Kamishibai stanie się przestrzenią interakcji, odsłaniając swój walor biblioterapeutyczny. Pamiętając o tym, jak ważna dla dzieci jest ich twórczość własna, będą one mogły oddać się też własnym działaniom artystycznym.

Oczywiście, nie zapomnimy o tym, że spotykamy się w dzień Narodowego Czytania. Libretto baletu fantastycznego „Giselle” będzie pretekstem do odkrycia przed dziećmi wersów „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.

Z okazji kolejnej edycji Narodowego Czytania przygotowaliśmy w tym roku zakładki do książek dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Każdy, kto tego dnia zdecyduje się być naszym gościem, będzie miał możliwość otrzymania pamiątkowej pieczęci na jej odwrocie.

plakat z tekstem: Narodowe Czytanie 2022 Adam Mickiewicz Baalady i romanse w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. 3.09.2022. Wypożyczalnia I piętro, godz. 11.00-13.00. Wesoły Bajkowóz z Balladami - bibliotekarki czytają Mickiewicza najmłodszym (czytanie, warsztaty, zabawy). 3-9.09.2022 Wypożyczalnia I piętro, godziny otwarcia biblioteki - okolicznościowa pięczęć ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2022. 19.09.2022, godz. 10.00-11.30 - wykład prof. Jerzego Borowczyka Ballady i romanse jako opowieść o miejscach i sposobach poznawania, w cyklu Wiedza o kulturze, projekt Dyskusyjne Kluby Książki (grupa zamknięta); poniżej grafika przedstawiająca stroik z bladoróżowych kwiatków i logotypy: MKiDN, Instytut Książki, Narodowe Czytanie, DKK, WBPiCAK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: