Sowa MOBI czyli biblioteka w telefonie

Zapraszamy bibliotekarzy na szkolenie z aplikacji mobilnej Sowa MOBI, przeznaczonej dla bibliotek użytkujących system biblioteczny SowaSQL Premium.

Zapraszamy na szkolenie jakiego jeszcze nie było! Nigdy biblioteka nie była tak blisko czytelnika! Czy to w pracy czy na plaży – biblioteka może być w zasięgu ręki wszędzie… gdzie jest dostęp do Internetu.

W 2022 r. udostępniono aplikację mobilną Sowa MOBI. Aplikacja jest darmowa, przeznaczona dla czytelników bibliotek użytkujących system biblioteczny SowaSQL Premium. Sowa MOBI umożliwia korzystanie z katalogu oraz ze swojego konta czytelnika biblioteki za pomocą mobilnego urządzenia, tj. smartfon lub tablet.

W trakcie szkolenia poznamy wszystkie tajniki Sowa MOBI, która sprawi, że zbliżymy się do naszych czytelników. Prowadzący przedstawią funkcje aplikacji, która zrewolucjonizuje obsługę użytkowników bibliotek.

Podstawowe informacje o szkoleniu:

Termin: 21 września 2022 r., godz. 10:00 – 12:00
Miejsce: Szkolenie odbędzie się w formie on-line za pomocą programu Clickmeeting

Uczestnicy otrzymają link, dzięki któremu zalogują się do „pokoju spotkania”, wpisując hasło: SOWA.
Przeczytaj instrukcję dla uczestnika webinarium (pdf – 906 KB)

Podczas szkolenia możliwe będzie zadawanie pytań na czacie lub za pomocą połączenia głosowego z prowadzącym.

Adresaci: bibliotekarze z bibliotek publicznych województwa wielkopolskiego, szczególnie pracujący na co dzień z czytelnikiem oraz zainteresowani nowinkami w SOWIE.

Program:

W trakcie szkolenia zostaną przedstawione następujące zagadnienia:
– warunki użytkowania, polityka prywatności, pobieranie aplikacji z Google Play,
– przeglądanie i wyszukiwanie w katalogu w trybie anonimowym,
– statusy dostępności zbiorów katalogowych, przeglądanie kolekcji tematycznych,
– zamawianie, rezerwowanie, wypożyczanie i prolongowanie zbiorów,
– historia wypożyczeń, rozliczenia z biblioteką, dostęp do cyfrowej karty czytelnika,
– PUSH – powiadomienia o zmianach stanu zamówień zbiorów,
– rejestrowanie czytelnika i wyszukiwanie biblioteki za pomocą geolokalizacji Google Maps,
– logowanie czytelnika i edycja danych w profilu użytkownika,
– przełączanie między kontami w aplikacji,
– Sowa MOBI, a komunikacja z systemem SowaSQL Premium,
– odpowiedzi na pytania czytelników.

*) uczestnikom szkolenia prezentowany będzie ekran smartfona z Sowa MOBI

Prowadzący:

Wojciech Kowalewski – bibliotekarz, instruktor w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie; nauczyciel wykładowca w Instytucie Studiów Informacyjnych UJ; przewodniczący Rady Konsorcjum Bibliotek SOWA.

Michał Fryska
– przedstawiciel firmy Sokrates-Software

• Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 września 2022 roku.
  • Szkolenie jest bezpłatne.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Katarzyna Smorowińska, katarzyna.smorowinska@wbp.poznan.pl, telefon: 61 66 40 874
Magdalena Słocińska, magdalena.slocinska@wbp.poznan.pl, telefon: 61 66 40 862

Organizator szkolenia: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Sokrates – Software.