29 / 11 / 23

Seryjni poeci 85

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z Seryjnymi poetami, które odbędzie się 5 grudnia 2023 r. w Sali Nowej Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

po lewej grafika przedstawia czarny napis Seryjni Poeci na tle dużej czerwonej liczby 85; po prawej napisy: Bartłomiej Majzel. Spotkanie wokół książki poetyckiej Nagonka Prowadzenie: Piotr Śliwiński, 5.12.2023, wtorek, godz. 19.00, bilety: 5 zł, Sala Nowa Centrum Kultury ZAMEK

Bartłomiej Majzel będzie rozmawiać z Piotrem Śliwińskim o swojej najnowszej książce poetyckiej „Nagonka” opublikowanej w Wydawnictwie WBPiCAK. Zapraszamy!

5 grudnia 2023 r., godzina 19.00, Scena Nowa

Bilety: 5 zł

Spotkanie transmitowane także na Facebooku CK ZAMEK i Zamek Czyta

Organizatorzy: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury oraz CK ZAMEK

 

okładka książki Bartłomieja Majzla pt. Nagonka„Nagonka”, Biblioteka Poezji Współczesnej, tom 281 (2023). Autor okładki i koncepcji graficznej: Piotr Zdanowicz.

Nowy tom wierszy Bartłomieja Majzla rozpoczyna się od tytułowej „nagonki”, której bohaterką jest wściekłość ukazana jako branka innych, charczących postaci o grubych brzuchach i śmierdzących stopach. W następujących po niej trzech częściach, na które podzielony jest tom, dzieje się jeszcze bardzo wiele; spora liczba obrazów, scenek, pojemnych metafor i symboli zdaje się być otwarta na mnożenie interpretacji przygód podmiotów. Jedno jest pewne: odczuwają zagrożenie, uciekają i kryją się, unikają lajków, obserwują świat przed nadchodzącą katastrofą – w portowych miastach, w leśnej głuszy, pośród nieznanych ludzi, w snach.

Bartłomiej Majzel (ur. w 1974 r.) – poeta, dziennikarz radiowy, podróżnik, wieloletni organizator imprez artystycznych. Współtwórca trupy poetyckiej „NaDziko”. Opublikował pięć tomów poetyckich: „Robaczywość” (1997), „Bieg zjazdowy” (2001), „Biała Afryka” (2006), „Doba hotelowa” (2009), „Terror” (2015). Laureat Literackiej Nagrody Czterech Kolumn. Był nominowany do Paszportu „Polityki”. Jego wiersze tłumaczono na angielski, walijski, arabski, niemiecki, słoweński, ukraiński, bułgarski, czeski i słowacki. Twórca Festiwalu Przestrzeń Słowa, który odbywa się w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: