25 / 09 / 23

Plebiscyt – Człowiek Kultury i Wydarzenie Sezonu

logo WBPiCAK, w tle dwadzieścia kilka książek rozłożonych obok siebieRuszyło kolejne wydanie Plebiscytu na najważniejsze Wydarzenie kulturalne oraz Człowieka Kultury minionego sezonu. Nominowanych wskazali poznańscy dziennikarze zajmujący się kulturą.

Miło nam poinformować, że Zespół Wydawnictwa WBPiCAK w Poznaniu został zbiorowo nominowany w kategorii Człowiek Kultury.

Jak czytamy na stronie organizatorów, nominacja została przyznana:

„Za wydawanie wymagającej, niebanalnej, intymnej, dającej do myślenia, nietuzinkowej poezji w świecie, który nie czyta nawet prozy. Za odnoszenie się zarówno do problemów globalnych, jak i polskiej rzeczywistości oraz nieustanne badanie ludzkich dylematów i kondycji. Za wyciąganie z cienia poetek i poetów młodego pokolenia, którym trudniej debiutować literacko niż ich poprzednikom z poprzednich pokoleń. Za niestrudzone promowanie wrażliwości na słowo, drugiego człowieka i otaczający świat. Wreszcie – za robienie tego dobrze, czego dowodem są liczne nominacje do nagród w ogólnopolskich, ważnych konkursach literackich, a przede wszystkim to, co najważniejsze – uznanie Czytelników.”

Gratulujemy!

Zapraszamy sympatyków naszego wydawnictwa do oddawania głosów! Głosować można do 30 września br. w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44, lub za pośrednictwem strony kultura.poznan.pl.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: