24 / 03 / 23

„Pasztety, do boju” – relacja

W czwartek, 23 marca 2023 roku w Jeżycówce odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Wojewódzkiej Bibliotece na Prusa 3.

książka pt. Pasztety do boju oparta o stosik takich samych książek, na okładce grafika przedstawiająca trzy pochylone kobiety. Logotypy: DKK, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki. Napis: spotkanie 23 marca 2023Omawialiśmy książkę pt. „Pasztety, do boju!” Clémentine Beauvais wydawnictwa Dwie Siostry.
Książka jest historią o trzech dziewczynkach, które wyruszają w podróż do Paryża. Po co? Nie chcemy Wam za wiele zdradzać, przeczytajcie sami, bo naprawdę warto!

Książka porusza mnóstwo problemów, m.in.: konflikt pokoleniowy, brak akceptacji ze strony rówieśników i dorosłych, nietolerancja, przemoc psychiczna (media społecznościowe), poszukiwanie siebie, okres dorastania, użeranie się z kompleksami i wiele innych.

Podczas spotkania stwierdziliśmy, że książka powinna być lekturą w klasach podstawowych. Jeśli macie w domu nastolatki/ów koniecznie dajcie im do poczytania „Pasztety, do boju!”!

 

Szanujemy opinie innych, wymieniamy się poglądami i doświadczeniami czytelniczymi, a przede wszystkim dobrze się bawimy!
Potrzebujecie więcej informacji? Piszcie lub dzwońcie: marta.dolatowska@wbp.poznan.pl lub 61 66 40 873.

Następne spotkanie odbędzie się 27 kwietnia. W kwietniu czytamy „Empuzjon” książkę polskiej noblistki, Olgi Tokarczuk.
Zapraszamy serdecznie!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: