14 / 06 / 23

Otwarty świat – spotkanie literackie z Zuzanną Bukłahą i Adamem Robińskim

to są okładki książek, których autorka i autor sa gośćmi w naszej biblioteceNagradzani autorzy książek, reportażyści są naszymi gośćmi w cyklu „W świecie reportażu”! Spotkanie literackie z Zuzanną Bukłahą i Adamem Robińskim
16 czerwca 2023 o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z Zuzanną Bukłahą i Adamem Robińskim w cyklu W świecie reportażu.
Dawni koczownicy – dziś nomadzi, ludzie, którzy wybierają aktywny tryb życia. Obserwatorzy twierdzą, że zaczyna się nawet klasyfikować takie pokolenie – nomadzi. Z łaciny oznacza „wędrujący w poszukiwaniu pastwisk”.
Ktoś napisał na swojej stronie internetowej, że w dobie pracy zdalnej walizka z kilkoma rzeczami osobistymi, laptop i trochę odwagi wystarczą, aby „wędrować w poszukiwaniu pastwisk” i własnej satysfakcji życiowej.*
Zaciekawia więc zjawisko przemieszczania się, zmiany miejsca, jako inny od tego stabilnego styl życia, światopogląd dotyczący bycia w podróży.

Czy współcześni nomadzi kierują się ciekawością świata, niezależnością? Czy faktycznie mamy do czynienia z nowym pokoleniem? A może jednak podróż na przykład w poszukiwaniu dorywczej pracy jest zwykłą codziennością? Po co wyjeżdżać ze swojego terytorium? By zamieszkać w nowej społeczności, zasymilować się z nią i zostać na dłużej? Takie i podobne tematy poruszy Wojtek Szot w rozmowie z Zuzanną Bukłahą (książka „Nomadzi…”) i Adamem Robińskim (książka „Kiczery…”)

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie!

W skrócie: Co? Gdzie? Kiedy?

Goście: spotkania Zuzanna Bukłaha, Adam Robiński
Kiedy: 16 czerwca 2023 godzina 18.00-19.30
Gdzie: Biblioteka Wojewódzka, parter, hol, ul. Prusa 3, Poznań
Wstęp wolny, podczas spotkania zapewniamy sprzedaż książek (Skład Kulturalny www.skladkulturalny.pl)

O autorach

Zuzanna Bukłaha – reporterka “Dużego Formatu”, wcześniej dziennikarka związana z warszawską redakcją “Gazety Wyborczej”. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i Szkoły Wajdy. Finalistka stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. T. Torańskiej w kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski” i nagrody Grand Press w kategorii „Reportaż”. Autorka książki „Nomadzi. Życie w drodze” (wyd. Znak). Właśnie ukazuje się jej kolejna książka nakładem wydawnictwa Agora napisała razem z Kacprem Sulowskim „Ostatni”.

Adam Robiński – autor książek i dziennikarz związany „Życiem Warszawy”, „Rzeczpospolitą”, „National Geographic Polska”, „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Pismo”. Napisał książki: „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg”, „Kiczery. Podróż przez Bieszczady” oraz „Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów”. Zdobywca Nagrody Magellana 2018, Nagrody Travelera, Nagrody Książka Górska Roku 2020 oraz Nagrody Publiczności na Festiwalu Literatury Górskiej (Lądek Zd.). Nominowany do nagrody Conrada 2018. Pisze o przyrodzie literaturze, sztuce. Przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym.

Wojciech Szot – dziennikarz, krytyk literacki, bloger. Publikuje na łamach „Wyborczej”. Prowadzi jeden ze znamienitszych blogów o książkach w Polsce – zdaniemszota.pl; „pisze o książkach, które czyta”. Tłumaczy i redaguje książki, barwnie prowadzi spotkania z pisarkami, pisarzami. Współpracuje z Biblioteką Wojewódzką w Poznaniu od 3 lat.

*źródło: https://www.instagram.com/maciek.straus/


Materiały promocyjne:
Facebook \Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Pomóż nam promować wydarzenie. Dziękujemy!

Czarne jest wydawcą książek „Kiczery. Podróż przez Bieszczady, projekt okładki: Agnieszka Pasierska/Pracownia Papierówka

logotyp wydawnictwa z książkami

Znak Litera Nova jest wydawcą książki  „Nomadzi. Życie w drodze”, projekt okładki Katarzyna Bućko

to jest znak wydawnictwa

Z. Bukłaha fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

kobieta patrzy wprost i uśmiecha się

A. Robiński fot. Marta Filipczyk

W. Szot fot. Łukasz Saturczak

człowiek z psem
Plakat promujący spotkanie. Tekst: Otwarty świat Zuzanna Bukłaha, Adam Robiński. spotkanie z cyklu W świecie reportażu prowadzi Wojtek Szot. 16.06.2023 r., godz. 18.00. Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu, ul. Prusa 3. Grafika przedstawia dwa koła: jedno o jednolitym kolorze, drugie z konturami kontynentów

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logotypy: Dyskusyjny Klub Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: