Opowieści wszelkimi zmysłami dla przedszkolaków

Przedstawiamy fotorelację z zajęć dla dzieci – jeszcze w atmosferze Narodowego Czytania.

Pozostając jeszcze w atmosferze Narodowego Czytania, w trakcie zajęć, w których wzięły udział dzieci z przedszkola Jeżyki po raz kolejny w oparciu o złudzenie optyczne udało nam się dotrzeć do – zgodnie z opisem poety – pogrążonego w mroku jeziora Świteź.
Teatr Kamishibai i Bajkowóz pozwoliły na odbiór czytanej baśni zarówno w oparciu o ilustracje, jak i zabawę z rekwizytami. Dzieci poznały podstawową zasadę działania kompasu i lupy. Poszukiwały w Bajkowozie zagubionych w opowieści przedmiotów. Na drodze dedukcji rozwiązywały zagadki zawierające ukryte treści przyrodnicze. Zgromadzone rekwizyty umożliwiły też symboliczną, niepozbawioną zapachów podróż w głąb sawanny.
Okazało się, że baśnie i opowieści z folkloru mogą być pretekstem do odkrywania przyrody.